Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /home/pravc164/public_html/images/azpc
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the foldThere was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/azpc

Голова Черкаської ОДА зустрівся із представниками Церков

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

IMG 7863   Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зустрівся  із представниками Ради Церков і релігійних організацій обласної державної адміністрації та обговорив із ними можливість майбутніх спільних дій для вирішення суспільних проблем черкащан і розвитку духовності серед них.

– Саме з вами мені хотілося б порадитися стосовно того, як забезпечити спокій людей в такий непростий час, – сказав Юрій Олегович. – Зараз перед усіма постало чимало проблем – до наявних економічно-політичних труднощів додалася ще й зовнішня агресія з боку Російської Федерації щодо України. Як представники духовенства ви зможете заспокоїти людей і забезпечити державний суверенітету України. Разом з вами ми повинні зробити все можливе для того, щоб на Черкащині не виникало проявів сепаратизму.

Загалом у області богослужіння здійснюють 714 священників, функціонує 1291 релігійна громада та 934 культових приміщень. За останні 20-ть років збудовано 175 культових будівель. Голова ОДА підкреслив, що ставлення до релігійних громад різних віросповідань із боку органів державної виконавчої влади однаково толерантне, а про встановлення будь-яких переваг чи обмежень однієї релігії не може бути й мови.

– Так сталося, що з нашим Шевченковим краєм пов’язана історія багатьох конфесій, – зауважив він. – Саме тут знаходиться Успенський собор, який практично єдиний котрий зберігся в Україні з часів татарських завойовників, Мотронинський монастир, який є символом визвольної боротьби нашого народу за незалежність, в Умань кожного року приїздять тисячі паломників до могили Цадика Нахмана, а у Черкасах розташовано найбільший буддистський храм в Європі.

Митрополит Черкаський і Канівський, керуючий Черкаською єпархією Української Православної Церкви владика Софроній у контексті останніх подій в країні зазначив, що для того, аби й надалі українці жили під мирним небом над головою, слід пам’ятати власну історію.

– Усе полягає у нашому моральному житті – як ми живемо, виконуємо свої обов’язки і чого навчаємо інших, – сказав він. – У першу чергу, всім без винятку треба любити свою державу, незалежно від віросповідання чи мови, якою говоримо. Для того, щоб був мир в Україні, необхідно знати й вчити власну історію. Тільки так нам вдасться побудувати сильну українську державу. Разом із тим, освіченість – це не лише ті шкільні знання. Наших дітей сьогодні слід виховувати й навчати справедливо і з любов’ю, адже з них і починається Україна.

Священнослужителі дійшли згоди в тому, що нині для омріяного всіма майбутнього слід працювати над духовністю.

– Церкві є що дати суспільству в законодавчому, виконавчому, освітянському полі, – підтримав настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви міста Черкаси отець Юліан Шеремет. – Ми маємо активно брати участь у суспільному житті, але не в політиці, оскільки церква завжди програє коли вмішується в політику.

Не просто боротися з людськими пороками, а намагатися викорінити їхні причини закликав єпископ Черкаський і Кіровоградський, керуючий Черкаською єпархією Української Автокефальної Православної Церкви владика Іларіон.

Так, під час зустрічі духовенство висловило бажання, аби доопрацювати й оновити положення про Раду Церков і релігійних організацій та звернули увагу на необхідність відділення хоча б на місцевому рівні культури і релігії.

Митрополит Черкаський і Чигиринський владика Іоан під час розмови зазначив, що нині є необхідність об’єднання правлослав’я в Україні та створення єдиної православної церкви.

– Ми всі собратія, які через певні політичні чинники опинилися розділеними, – сказав владика Іоан. – Хоча б у межах нашої Ради нам слід розглядати можливість і перспективи утворення єдиної Помісної Православної церкви.

На думку владики Іларіона, єднання, у першу чергу, має полягати у шанобливому ставленні один до одного, а також у мирі й злагоді в церковному середовищі.

У цілому, представники духовенства вирішили зробити такі зустрічі регулярними, пізніше вони делегують одного зі своїх представників, який у майбутньому міг би стати радником голови ОДА з питань релігії і духовності. Окрім того, Юрій Ткаченко погодився з священнослужителями щодо необхідності залучення представників релігійних громад до проведення культурно-просвітницьких заходів у закладах культури області та проведення тематичних уроків у школах області.

www.ck-oda.gov.ua

{gallery}azpc{/gallery}

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео