Вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Skoroposlushnycya-22-11-2013-18   22 листопада 2013 року, в день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі, у якому перебуває шанований список цієї чудотворної ікони, відбулося урочисте богослужіння.

О 9:00 годині ранку розпочалася Божественна літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Предстоятелю співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, голова Синодального управління у справах духовної освіти; митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, голова Інституту церковної історії; митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан; архієпископ Богуславський Олександр, вікарій Київської єпархії; архієпископ Симферопольський і Кримський Климент; єпископ Васильківський Лаврентій, вікарій Київської єпархії; єпископ Вишгородський Агапіт, керуючий справами Київської Патріархії; єпископ Іоан (Швець), настоятель собору протоієрей Борис Табачек, адміністрація та викладачі у священному сані Київської православної богословської академії, духовенство Києва, Київської та інших єпархій.

За богослужінням молилися церковний меценат Андрій Миколайович Мацола із сім’єю, стараннями якого шанований образ був написаний і переданий із святої гори Афон, студенти, аспіранти та викладачі Київської православної богословської академії, численні парафіяни та паломники з Київської, Львівської, Рівненської та Чернігівської єпархій.

Проповідь перед Причастям виголосив протоієрей Петро Зинич, клірик Свято-Володимирського кафедрального собору.

За богослужінням співали три хорові колективи: Патріарший хор Володимирського собору (регент – Вероніка Матвієнко), хор Київської православної богословської академії (регент – священик Петро Бойко) та кліросний хор Володимирського собору (регент – Тетяна Солосич).

Після літургії перед створеним ченцями афонського монастиря Дохіар списком з чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було прочитано акафіст, який завершився молитвою і величанням.

Слід відзначити, що до шанованого образу Божої Матері «Скоропослушниці» впродовж дня йшов безперервний потік віруючих людей, а під час богослужіння величний Патріарший собор ледь вміщав всіх молільників.

Нагадаємо, що у червні 2012 року список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було передано в дар Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету. Список чудотворної ікони написано монахом у Дохіарській обителі святої гори Афон на молитовну пам'ять та допомогу в богоугодних справах.

ФОТО>>>

Прес-центр Київської Патріархії

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео