РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА ЧЕРКАСЬКОГО І ЧИГИРИНСЬКОГО

ІОАНА

 

боголюбивим пастирям та всім вірним

Православної Церкви

України

на Черкащині /2022 рік/

 

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ, СЛАВІМО ЙОГО!

 

Дорогі браття і сестри! Щедрий на милість Господь сподобив нас і цього року урочисто святкувати Різдво Христове. Знову в наших православних храмах лунає й радує наше серце ангельська пісня: "Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління". І знову думкою ми звертаємося до тих далеких часів, коли людство жило в темряві духовній. Не знаючи сенсу життя, люди все глибше й глибше поринали в безодню пороків і пристрастей.

І ось на околиці Вифлеєму, у святу ніч, на землі звершилася велика таїна втілення Бога. Син Божий прийняв людську природу і, не перестаючи бути Богом, став звершеним чоловіком і зруйнував стіну гріха між Богом і людиною.

Народжений Син Божий сповістив людству, що земне життя - це сходинка до вічного життя. Віра в це благовістя дає натхнення людині на земні труди і допомагає їй переборювати житейські труднощі. Ісус дав людям заповідь, що основним законом життя є любов: любов до Бога і взаємна любов людей між собою - подібна до любові до самого себе; що люди - браття, що всі нації й раси рівні перед Богом. Ісус Христос учив, що смирення не принижує людську гідність, а навпаки, підносить її, тоді як самозвеличування й гріховна гордість ганьблять людину. Він відкрив людям, що духовні якості являють собою найдорожче в людині, що чистота душі й тіла важливіша від зовнішньої краси.

Христос прийшов на землю не для того, щоб збудувати земне царство. Але ієрархи Російської Православної Церкви вирішили таке земне царство під назвою «рускій мір» таки будувати за допомогою обману та зброї та загнати туди решту православних християн. Даремно вони трудяться. Бог приніс звістку про єднання всіх у Христі Ісусі задля входження у єдине Царство Боже, де не має ні елліна, ні юдея, ні чоловіка ні жінки, але всі – одно, і де ніхто не панує над іншим. І при цьому вчив, що кожна земна людина має турбуватися про свій народ, любити найперше - свого ближнього і подав приклад цього, говорячи: " Я прийшов найперше до обраних овець дому Ізраїлевого.., і - не годиться відібрати хліб у дітей і кидати його псам". Отже, Сам будучи по плоті юдеєм, Ісус Христос найперше турбувався про спасіння юдеїв. Але прийшов, щоб спасти всіх, хто увірує у Нього, як у Бога. Тому маємо приймати лише такі ідеї, що вчать любити свою земну тимчасову Батьківщину Україну, свій народ і турбуватися про їх культуру, розвиток і зміцнення.

Цар Ірод, який хотів вбити Богонемовля, і тому умертвив тисячі немовлят у Вифлеємі та околишніх селах, виявився ненависником власного народу, яким керував. А Христос, навіть гнаний від земних царів, прийшов у світ, щоб душу Свою покласти за ближніх своїх - обраних від народу Ізраїлевого, і від кожного народу, що покликані до спасіння і пішли за Христом.

Якщо ми чинимо так, покладаючи душу свою за ближніх своїх – ми Христові учні.

У цей святковий день Різдва Христового сердечно вітаю всіх вас, любі во Христі пастирі, дорогі браття і сестри, зі святом Різдва Христового. Також вітаю військовослужбовців Черкащини. Нехай Господь наділить всіх вас мудрістю у керуванні Черкаським Краєм, у вирішенні різноманітних життєвих проблем та захисті України на радість Богові та на добробут народові.

 

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, що від Діви Марії народився задля нашого спасіння, нехай буде з усіма нами. Амінь.

 

 

Христос народився, славімо Його!

 Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський

 

Різдво Христове

2022 рік, м. Черкаси

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео