«Торжество правди Божої» Проповідь в Неділю про Страшний Суд

Торжество правди Божої2

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі брати та сестри. Сьогодні, в Неділю про Страшний Суд, мені хотілося б, перш за все, звернути вашу увагу на саму цю назву, на цей усталений фразеологізм, котрий міцно увійшов у наш релігійний лексикон – «Страшний Суд». Мало хто про це замислюється, але насправді ця назва виникла досить пізно. У Святому Письмі день остаточного Божого Суду названий інакше – «Днем Господнім». Наприклад, у новозавітній Книзі Діянь ми знаходимо наступне пророцтво щодо кінця історії людства: «Сонце перетвориться на темряву, і місяць – у кров, перш ніж настане день Господній» (Діян. 2:21). Апостол Петро у своєму Другому Соборному Посланні також пише: «Прийде ж день Господній, як злодій вночі, і тоді небеса із шумом минуть, а стихії, розгорівшись, зруйнуються, земля ж і всі справи, що на ній, згорять» (2 Пет. 3:10). Те ж саме сказане і в одному з послань апостола Павла (див. 1 Фесс. 5:2).

Детальніше...

Проповідь в неділю про митаря і фарисея

9CZyeng

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

   Дорогі брати та сестри. Щойно ми почули всім вам відому повчальну історію з Євангелія від Луки (Лк. 18:10-14) – притчу про митаря і фарисея. Сьогодні перша неділя підготовки до Великого посту, і саме тому ми сьогодні згадуємо і переосмислюємо цю всім відому біблійну історію, у котрій Господь Ісус Христос із морально-повчальною метою за допомогою притчі розповідає Своїм учням про два діаметрально протилежні типи релігійності і позиціювання себе перед лицем Всевишнього.

Детальніше...

“Кожному з нас дана благодать” Проповідь в неділю після Богоявлення

dHDBrud

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі друзі, сьогодні, в Неділю після Богоявлення, ми звернемо нашу увагу і вибудуємо нашу бесіду, відштовхнувшись від вкрай важливого вірша з сьогоднішнього євангельського читання, а саме, Еф. 4:7, де апостол Павло підкреслює, що незалежно від того, яку форму служіння Богу ми несемо в Його Церкві, «кожному з нас дана благодать по мірі дару Христового» (Еф. 4:7).

Детальніше...

"Радісна вечеря Царства Божого" Недільна проповідь

taynaya vecherya

   Чи є припустимим для віруючої людини радісне світосприйняття? Чи немає внутрішнього конфлікту між такими поняттями як радість у Господі з одного боку, і скромністю, смиренням та послухом з іншого боку? Що каже про це Святе Письмо і чи хоче Христос бачити нас радісними в нашому повсякденному житті? Що писали апостоли Господні та давні святі отці Церкви з цього приводу? Відповіді на ці ти інші питання – у новій проповіді під назвою «Радісна вечеря Царства Божого» від настоятеля храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрія Шимановича.

Детальніше...

«І пішов Авраам, як сказав йому Господь…»

avraam

Проповідь в день пам’яті святого праведного праотця Авраама

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Церква Христова вшановує одного з найбільш значущих праведників старозавітної епохи – святого праведного праотця Авраама, в житті котрого відбулось чимало подій, які згодом вплинули на становлення цілих народів, епох та релігій, адже відомо, що три найбільші та найпоширеніші світові монотеїстичні релігії (іудаїзм, християнство та іслам) так і називаються – «авраамічними».

Детальніше...

Проповідь в Неділю 18-ту після П’ятидесятниці

Иисус на лодке - 00

«Божа справа в сучасному світі»

Проповідь в Неділю 18-ту після П’ятидесятниці на Лк. 5:1-11

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

В сьогоднішньому Євангельському уривку, перш за все, розповідається про те, як Христу довелось проповідувати Царство Боже, знаходячись у човні на певній відстані від берега з причини великої кількості людей, котрі прийшли послухати Спасителя і тим самим просто унеможливили Його перебування на березі (Лк. 5:1-3).

Детальніше...

Недільна проповідь (Неділя 15-та після П’ятидесятниці)

zakonnik-500

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

   У сьогоднішньому євангельському читанні всі ми чули принципово важливі та всім добре відомі слова Христа Спасителя про те, що ж є найголовнішим у Божому Законі. Отже, у сьогоднішньому уривку з 22 розділу Євангелія від Матвія, зокрема, йдеться про наступне: «Законник, слухаючи Його, спитав, говорячи: Вчителю! Яка найбільша заповідь у законі? Ісус сказав йому: возлюби Господа Бога твого усім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і усім розумом твоїм: ця є першою і найбільшою заповіддю; друга ж подібна до неї: возлюби ближнього твого, як самого себе; на цих двох заповідях стверджується увесь закон і пророки» (Мв. 22:35-40).

Детальніше...

Недільна проповідь (Неділя 7-ма після П’ятидесятниці)

 

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі брати та сестри. У сьогоднішньому читанні з 15-го розділу Послання апостола Павла до Римлян міститься цікавий текст, де Павло, маючи на увазі ті біблійні тексти, котрі ми сьогодні звикли називати старозавітними, зазначає наступне: «Все, що було написане перед цим, написане нам для настанови, щоб ми терпінням і втіхою з Писань зберігали надію» (Рим. 15:4). І ці слова апостола ставлять сьогодні перед нами непросте, але вкрай важливе і досить цікаве завдання: осмислити роль Старого Завіту в житті сучасних християн і з’ясувати для самих себе, наскільки актуальними є сьогодні давні старозавітні біблійні тексти.

Детальніше...