«Найвірніші послідовниці» Проповідь в Неділю жінок-мироносиць

54321 обр

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

   Сьогодні Церква Божа звершує пам’ять жінок-мироносиць, тобто тих представниць жіноцтва, котрі стали найпершими очевидцями того, що їхній Божественний Вчитель воскрес із мертвих. І тому сьогодні ми з вами трошки порозмірковуємо над роллю мироносиць у Священній Історії Нового Завіту, а також згадаємо про те, яким було відношення до жінок у Христа-Спасителя порівняно із тим, яке панувало в юдейському середовищі під час Його земного життя.

Детальніше...

«Поклоняємось страстям Твоїм, Христе…» Проповідь у Велику П’ятницю

strasnapjatnycja

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі брати та сестри. Сьогодні ми зібрались із вами під склепінням цього храму для того, щоб разом молитовно згадати, переосмислити і, можна навіть сказати, ще раз пережити ту подію, яка відбулась на околицях Єрусалиму, на пагорбі під назвою Голгофа багато століть тому, і яка раз і назавжди змінила хід усієї людської історії.

Детальніше...

"Перші ознаки духовності"

Драбина

 Проповідь в Неділю прп. Іоана Ліствичника

Детальніше...

«Торжество правди Божої» Проповідь в Неділю про Страшний Суд

Торжество правди Божої2

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі брати та сестри. Сьогодні, в Неділю про Страшний Суд, мені хотілося б, перш за все, звернути вашу увагу на саму цю назву, на цей усталений фразеологізм, котрий міцно увійшов у наш релігійний лексикон – «Страшний Суд». Мало хто про це замислюється, але насправді ця назва виникла досить пізно. У Святому Письмі день остаточного Божого Суду названий інакше – «Днем Господнім». Наприклад, у новозавітній Книзі Діянь ми знаходимо наступне пророцтво щодо кінця історії людства: «Сонце перетвориться на темряву, і місяць – у кров, перш ніж настане день Господній» (Діян. 2:21). Апостол Петро у своєму Другому Соборному Посланні також пише: «Прийде ж день Господній, як злодій вночі, і тоді небеса із шумом минуть, а стихії, розгорівшись, зруйнуються, земля ж і всі справи, що на ній, згорять» (2 Пет. 3:10). Те ж саме сказане і в одному з послань апостола Павла (див. 1 Фесс. 5:2).

Детальніше...

Проповідь в неділю про митаря і фарисея

9CZyeng

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

   Дорогі брати та сестри. Щойно ми почули всім вам відому повчальну історію з Євангелія від Луки (Лк. 18:10-14) – притчу про митаря і фарисея. Сьогодні перша неділя підготовки до Великого посту, і саме тому ми сьогодні згадуємо і переосмислюємо цю всім відому біблійну історію, у котрій Господь Ісус Христос із морально-повчальною метою за допомогою притчі розповідає Своїм учням про два діаметрально протилежні типи релігійності і позиціювання себе перед лицем Всевишнього.

Детальніше...

“Кожному з нас дана благодать” Проповідь в неділю після Богоявлення

dHDBrud

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Дорогі друзі, сьогодні, в Неділю після Богоявлення, ми звернемо нашу увагу і вибудуємо нашу бесіду, відштовхнувшись від вкрай важливого вірша з сьогоднішнього євангельського читання, а саме, Еф. 4:7, де апостол Павло підкреслює, що незалежно від того, яку форму служіння Богу ми несемо в Його Церкві, «кожному з нас дана благодать по мірі дару Христового» (Еф. 4:7).

Детальніше...

"Радісна вечеря Царства Божого" Недільна проповідь

taynaya vecherya

   Чи є припустимим для віруючої людини радісне світосприйняття? Чи немає внутрішнього конфлікту між такими поняттями як радість у Господі з одного боку, і скромністю, смиренням та послухом з іншого боку? Що каже про це Святе Письмо і чи хоче Христос бачити нас радісними в нашому повсякденному житті? Що писали апостоли Господні та давні святі отці Церкви з цього приводу? Відповіді на ці ти інші питання – у новій проповіді під назвою «Радісна вечеря Царства Божого» від настоятеля храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрія Шимановича.

Детальніше...

«І пішов Авраам, як сказав йому Господь…»

avraam

Проповідь в день пам’яті святого праведного праотця Авраама

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні Церква Христова вшановує одного з найбільш значущих праведників старозавітної епохи – святого праведного праотця Авраама, в житті котрого відбулось чимало подій, які згодом вплинули на становлення цілих народів, епох та релігій, адже відомо, що три найбільші та найпоширеніші світові монотеїстичні релігії (іудаїзм, християнство та іслам) так і називаються – «авраамічними».

Детальніше...