Паломники із Черкащини відвідали Свято-Михайлівський Видубицький монастир

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 [2 Голоса (ів)]

IMG 0003

   4 серпня 2014 року паломники із Черкащини відвідали Свято-Михайлівський Видубицький монастир м.Києва.

В цей день Православна Церква вшановує пам'ять святої рівноапостольної Марії Магдалини. Літургію у це свято в Видубицькому монастирі очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Його Святості співслужили: намісник Видубицького монастиря митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, архієпископ Богуславський Олександр, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Валуйський Петро, єпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Іоан (Швець), братія монастиря та запрошене духовенсво.

За богослужінням Предстоятель Київського Патріархату рукоположив насельника Видубицького монастиря монаха Якова (Кострікова) у ієродиякона.

Знаменно, що до монастиря прибула ікона святої рівноапостольної Марії Магдалини з часточкою мощей зі Святої гори Афон. Ікона була написана ченцями Афону і подарована українському православному меценатові Андрію Мацолі, який і привіз її до монастиря. З нагоди прибуття до Видубицької обителі такої святині до монастиря приїхали сотні прочан з Київщини та Черкащини. Усі охочі могли приклонитися до ікони з часточкою нетлінних мощей. Також усі прочани змогли отримати примірник Акафісту до Марії Магдалини - сучасною українською мовою у перекладі митрополита Львівського і Сокальського Димитрія та іконку.

За Літургією, традиційно вже - починаючи від початку окупації України російськими військами, було піднесено прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, а також молитва за мир в Україні та подолання розділення Української Православної Церкви.

Святійший Владика звернувся з проповіддю до вірян, у якій розповів про повчальне житіє святої рівноапостольної Марії Магдалини.

Предстоятель Київського Патріархату поспілкувався із журналістами. Зокрема у розмові з медійниками Святійший Патріарх зазначив, що прибуття такої великої святині - ікони з частичкою мощей рівноапостольної Марії Магдалини з Афону є розбиття московського міфу про невизнання Київського Патріархату Всесвітнім Православ'ям. Також Патріарх Філарет застеріг владу від проведення будь-яких переговорів з терористами підкресливши, що з убивцями перемовин бути не може.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео