Свято Хрещення Русі-України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Цього року Україна відзначає 1026 річницю Хрещення Київської Руси-України.

До урочистих святкувань, які відбулися 28 липня у Києві, активно долучилося духовенство Черкаської єпархії та багато паломників з усієї Черкащини.

Кульмінацією святкування стала багатотисячна Хресна хода центральними вулицями столиці – від Володимирського собору до пам’ятника Хрестителю Руси святому Володимиру Великому, де було звершено молебень.

Богослужіння з нагоди подвійного свята – престольного свята кафедрального патріаршого Володимирського собору і 1026-ліття Хрещення Київської Русі – 27-28 липня 2014 р. очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату та представників духовенства з усіх єпархій Київського Патріархату.

Після завершення Божественної літургії (близько 12.00) від Володимирського собору в напрямку до пам’ятника князю Володимиру вирушив Хресний хід. Понад 20 тисяч вірян та духовенства наповнили собою бульвар Тараса Шевченка та вулицю Володимирську.

Довжина Хресного ходу від голови до кінця колони склала понад кілометр (коли початок ходу був на Софіївській площі, його завершення було на розі вул. Володимирської та бульвару Шевченка). Загальна тривалість шляху – близько 2,5 кілометрів.

Попри жарку погоду та поважний вік Предстоятель, Святійший Патріарх Філарет не тільки звершив понад двогодинну Божественну літургію, але й пройшов весь шлях ходу та очолив молебень біля пам’ятника князю Володимиру.

На сходах перед постаментом пам’ятника князю-хрестителю лунали молитви до нього та всіх святих землі Української. Патріарх прочитав молитву до рівноапостольного князя, а також молитву до Всемилостивого Бога про визволення від нашестя чужинців.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео