У Черкасах похоронили генерал-майора Ігоря Момота

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

14 липня в Навчальному центрі Держприкордонслужби в Оршанці попрощалися з керівником закладу Момотом Ігорем Федоровичем,начальником Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України, який загинув 11 липня в зоні АТО від обстрілу з установки «Град».

 

 Чин Похорону новопреставленого Ігоря Федоровича очолив митрополит Іоан. Ігоря Федоровича поховали на другому кладовищі в Черкасах поряд із могилою його батька, Федора Акимовича Момота.

Ігор Момот загинув вранці 11 липня під час обстрілу установок «Град». Осколок потрапив Ігорю Федоровичу в голову. Разом із ним загинуло ще двоє оршанецьких прикордонників Дмитро Сирбу та Вільгельм Штолцель . Після транспортування тіла Ігоря Момота на БТРі на міні підірвався ще один оршанецький прикордонник Ігор Петрів.

Президент України Петро Порошенко присвоїв військове звання генерал-майора полковнику Ігорю Момоту (посмертно). Глава держави особисто повідомив вдові Ігоря Момота Надії Валентинівні про присвоєння військового звання її чоловікові. Президент висловив їй глибокі співчуття.

Петро Порошенко підкреслив, що звання генерала повинно асоціюватись зі словом «герой», а не зі словом «корупція».
«Саме таким був Ігор Момот. Його подвиг – це приклад патріотизму, на якому буде вчитись вся країна», – сказав Глава держави.
Президент зазначив, що ім’я Ігоря Момота буде присвоєне одній з прикордонних застав України.

Глава держави наголосив, що загиблий герой пройшов війну в Афганістані і був справжнім бойовим офіцером.
Після ускладнення ситуації на українсько-російському кордоні полковник Ігор Момот особисто сформував та очолив мотоманеврену групу Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби. Ця група виконувала завдання з охорони державного кордону на найбільш вразливих ділянках Донецької та Луганської областей. Під час виконання завдань підрозділ під командуванням Ігоря Момота неодноразово вступав в бій з незаконними військовими формуваннями, а також керував діями мотоманевреної групи в районах населених пунктів Дмитрівка, Маринівка та Амвросіївка Донецької області.

Тимчук називає Момота «живою легендою»

Координатор руху «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук вважає, що керівник Навчального центру Держприкордонслужби, що в селі Оршанець під Черкасами, генерал-майор Ігор Момот жив і загинув як Герой. Про це в дописі-співчутті від усієї групи «Інформаційного спротиву» написав пан Тимчук на сторінці в соціальній мережі «Фейсбук ».

«Сьогодні, 14 липня, о 9.00 почалася церемонія прощання з справжнім прикордонником – полковником (посмертно отримав звання генерал-майора) Ігорем Момотом, загиблим на Донбасі від рук терористів 11 липня. Прощання проходить в Навчальному центрі Держприкордонслужби «Оршанець» поблизу Черкас. У своїй діяльності ми, група «ІС», постійно стикалися з роботою Ігоря Момота, хоча на рівні координаторів ніколи не контактували. З самого початку подій на Донбасі ця людина стала живою легендою. Він особисто керував багатьма успішними операціями на кордоні з протистояння російському вторгненню і тероризму. І хоча Ігор Момот не раз стикався не тільки з підступністю і хитрістю ворога, а й зрадою з боку «своїх», до останньої секунди свого життя він був щиро відданим Україні та її народові. Ця людина жила і загинула як Герой. Таким він назавжди залишиться в нашій пам'яті»... – написав Дмитро Тимчук.

 

Біографія Ігоря Федоровича Момота

 

Народився 18 серпня 1965 року В місті Тирасполі Республіки Молдова. Освіта вища, 1986 року закінчив Свердловське вище військово-політичне танково-артилерійське училище; 1997 – Академію Прикордонних військ України, 2006 – Міжрегіональну академію управління персоналом.

Після завершення Свердловського вищого військово-політичного танково-артилерійського училища в 1986 році до 12.06.1992 служив у Середньоазіатському прикордонному окрузі КДБ СРСР, з 12.06.1992 – у Прикордонних військах України.

12.12.07 очолив Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України.

31 травня нинішнього року був назначений заступником начальника Східного регіонального управління Прикордонних військ України.
Нагороди: «Орден Красной Звезды» – 07.03.1989; Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – 25.05.2009; Орден Богдана Хмельницького ІІ ступеня – 20.06.2014 року; медалі – «За боевые заслуги'» – 06.01.1988, «70 лет Вооруженных Сил СССР» -- 23.02.1988, «За отличие в охране Государственой границы» – 02.04.1988 , «Захиснику Вітчизни» – 14.10.1999 року.
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

 

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео