ПОЇЗДКА ДО ЛУГАНСЬКА ТА СЛОВ'ЯНСЬКА (+ВІДЕО)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.25 [6 Голоса (ів)]

htmlimage5 19-20 червня відбулася гуманітарна акція на підтримку підрозділів, що приймають участь в АТО. До бійців батальйону Айдар, що дислокуються в районі селища Щастя Луганської обл., а також військових, що перебувають на околицях Слов’янська було привезено продукти та амуніцію. Не обійдено було увагою також силовиків Черкаського підрозділу МВС, що несуть варту на блокпостах в районі м. Сватово. В цій акції прийняв участь митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, також протоієреї Ростислав Било, благочинний Корсунь-Шевченківського благочиння, протоієрей Василь Циріль, настоятель храму св. апп. Петра і Павла м. Чигирина, протоієрей Анатолій Лєщєнко із м. Черкаси. З Корсунь-Шевченківська, Золотоноші вирушили вантажні мікроавтобуси, які також долучилися до цієї акції за що подяка адміністрації та жителям цих районів.

Козаки Чигиринщини з Вільного Козацтва Холодного Яру везли бронежилети, а Черкаська самооборона навіть привезла на побачення на передову до Луганська дружину одного із бійців Айдару. Справді, любов і вірність перемагає війну.

На блокпостах було відслужено молебні, воїни одержали благословення а також іконочки, хрестики та молитовники. Особливо зворушливо було передавати воїнам листи та малюнки від дітей Черкащини з побажанням повертатися живими і здоровими додому з перемогою.

Відчувався незламний бойовий дух наших бійців, хоча багато було і скарг на дії штабного командування та недоліки у забезпеченні амуніцією.

Зокрема скарги стосувалися відсутністю у багатьох бійців відповідних бронежилетів, берців, камуфляжу. Гірко було чути скаргу на те, що дехто вже 2 місяці свого перебування на передовій не одержав ані копійки заплатні за службу в війську. Очевидним є те, що у деяких високих кріслах готові війну перетворювати у заробляння 30-ти срібників на смертях кращих синів України.

Попри все, неодноразово можна було чути слова, що і без бронежилетів та заплатні наші бійці готові очистити Схід України від сепаратистів та російських бойовиків. Багато критики було чути про перемир’я з ними, в результаті якого вони бачили лише додаткову змогу бойовикам укріпити свої позиції та накопичити живу силу і зброю, з якою надалі важче буде воювати.

Але особливо вразило перебування у самому «пеклі» на передовій священиків та ієромонахів нашої Церкви, які молитвою та духовним словом підкріпляють воїнів.

Ця поїздка підтвердила наявність потреби піднімати віруючих Черкащини на допомогу Збройним Силам України та продовжувати опіку з боку духовенства нашої Церкви.

htmlimage

htmlimage2

Безстрашна знімальна група Черкаської ОДТРК «РОСЬ»:

htmlimage3

Блокпости на Сході Україні:

htmlimage4

htmlimage5

Ось від яких БТР-рів відмовився Ірак:

htmlimage6

Політичні зупинки Донеччини:

htmlimage7

htmlimage8

htmlimage9

На цих дорогах дуже мало руху, ніби все вимерло:

htmlimage10

Ось яке воно, те «Щастя»:

htmlimage11

htmlimage12

htmlimage13

Чим ближче до Луганська, тим більше слідів бою:

htmlimage14

Ось вони, герої славного батальйону Айдар:

htmlimage15

htmlimage16

На околицях Луганського селища Щастя:

htmlimage17

htmlimage18

Прямуємо до переднього рубежа, де кілька днів до цього у кривавому бою, захищаючи зайняті позиції, загинуло 15 бійців Айдару: http://intvua.com/news/97218-zvt-dobrovolcya-z-batalyonu-aydar-foto.html

htmlimage19

 

Через кілометр – Луганськ і блокпост сепаратистів:

htmlimage20

Отець Ігор серед бійців також на передовій:

htmlimage21

Повертаючись до селища Щастя, допамагаємо завезти трофейну зброю, яка раніше стріляла по наших позиціях. Айдарівці скаржаться, що вже вдруге захоплюють ворожі позиції ,а потім одержують наказ відступити на попередні рубежі. Кажуть, прийдеться втретє їх захоплювати. Тому і недовіряють командуванню АТО.

htmlimage22

htmlimage23

Особливо радіють воді та цигаркам:

htmlimage24

Черкаський підрозділ МВС облаштовує блокпост, допомога прожекторними ліхтарями не завадить:

htmlimage25

htmlimage26

htmlimage27

Ще недавно були по ту сторону барикад на Київському Майдані, а тепер служать народові України в м. Сватово, війна примиряє українців. З найтеплішими почуттями та надією на них черкащани передають продукти і дитячі листи:

htmlimage28

htmlimage29

htmlimage30

htmlimage31

htmlimage32

   На горі Карачуні, біля Слов’янська, були вражені мужністю ієромонахів, що не маючи змоги у якості капеланів попасти на передову, по причині відсутності в ЗСУ відповідних законів про капеланство, мусили через мобілізацію та військові квитки потрапляти в лави бійців, щоб нести там свій чернечий молитовний подвиг. Ієромонах Макарій з Волині передав вітання своїй братії, а інший ієромонах скриває своє ім’я та обличчя, щоб батьки та рідні не узнали, береже їх від переживань.

 

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео