Коли злоба володіє серцем, виправдовує себе канонами

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

  

  Протоієрей Василь Плешинець, котрий 05.07.2012року перейшов з юрисдикції УПЦ в УПЦ Київського Патріархату, рішенням Священного Синоду УПЦ (від 20 грудня 2012р.), з якої він вийшов, був позбавлений сану священства. На тлі неперервної міграції священників з одної Православної Церкви в іншу, а таких головних в Україні налічується три, виглядає дивним дана

санкція, оскільки випадків позбавлення сану, та навіть і самої заборони у священнослужінні, одиниці. Кожен архієрей, від якого відходить клірик у іншу юрисдикцію, чудово розуміє, що позбавляти сану того, хто вже не підпорядковується адміністративно, - немає сенсу. Адже це вже клірик іншої релігійної конфесії. Тому і керуються повчанням святого Апостола Павла до римлян (14глава): "Хто ти такий, що судиш чужого раба? Перед своїм господарем він стоїть або падає. Але він вистоїть, бо Бог має силу поставити його... Ти чому засуджуєш свого брата? А ти чому зневажаєш свого брата? Адже всі станемо перед Божим судом... Тому кожний з нас сам за себе дасть відповідь Богові. Отже, не осуджуймо більше один одного... Тому піклуймося про мир і про те, що йде на упорядкування один одному".

Причиною цього рішення є очевидно настирливе наполягання перед Священним Синодом УПЦ керівника, якому колись підпорядковувався протоієрей Василь, а саме митрополита Софронія, на його забороні у священнослужінні. А вже причиною такої настирливості очевидно є те, щоб застрахати інших кліриків Черкаської єпархії УПЦ від переходу в лоно УПЦ Київського Патріархату, а можливо і помста колишньому довіреному священику, який обрав для себе служіння Богові і українському народові, а не "руському міру", проповідуємому Кремлівськими ієрархами.

Цікаво, а що ж вчинить митрополит Софроній, або Священний Синод УПЦ з переважною більшістю жителів с. Старосілля, які також обрали для себе Київський Патріархат? Чи може їм варто в заборону і відлучення від спілкування з собою піддати ті 15 мільйонів українців, які себе вважають прихильними не до УПЦ (Московського Патріархату), а до УПЦ Київського Патріархату?

Таких позбавлень сану, які не мали сили, було безліч в історії Вселенської Православної Церкви, і це позбавлення сану не має ніякої сили, оскільки протоієрей Василь Плешинець являється кліриком зовсім іншої Православної Церкви, а саме Київського Патріархату, і лише священноначаліє цієї Церкви має канонічну владу вчиняти будь-які дії стосовно нього.

Він, як і раніше, залишається настоятелем парафії Зачаття Іоана Предтечі с. Старосілля Черкаської єпархії, з усіма відповідними правами звершувати належні священнодії.

 ПРЕС-СЛУЖБА ЧЕРКАСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео