Відкриття та освячення пам’ятника Святителю Луці у Золотоноші

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [3 Голоса (ів)]

Визначна подія відбулася на Черкащині. 11 червня 2021року, в День пам’яті та 60-ї річниці упокоєння Святителя Луки Войно-Ясенецького відбулося відкриття та освячення пам’ятника Святителю Луці на території Золотоніської районної лікарні.

Також в цей день з нагоди престольного свята храму на честь Святителя Луки, що споруджений на території лікарні, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у співслужінні митрополита Переяславського та Вишневського Олександра звершив Божественну літургію.

В урочистостях взяли участь меценати, представники обласної та районної влади, військові, керівництво та медперсонал лікарні, численна громада Золотоноші, а також правнучка святителя Луки Тетяна Войно-Ясенецька. Пані Тетяна подарувала для Черкаської єпархії ікону Спасителя, яку завжди возив з собою і молився перед нею святий Лука, а також для храму у Золотоноші - ікону святителя Луки.

Споруджувати пам’ятник розпочав відомий Черкаський художник і скульптор, доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – Іван Васильович Фізер. Нажаль, Іван Васильович відійшов у вічність і не встиг завершити проект. Але справу батька завершив його син Іван Іванович Фізер. В рамках урочистого відкриття пам’ятника Іван Іванович Фізер був нагороджений Медаллю Святого Архистратига Божого Михаїла.

Також із благословення Блаженнійшого Митрополита Епіфаня наогороджені меценати та благодійники, завдяки яким споруджено пам’ятник Святителю Луці. Зокрема, Орденом Святої Рівноапостольної Великої Княгині Ольги нагороджено Тетяну Володимирівну Назаренко, Орденом Святителя Миколая Чудотворця — Дмитра Івановича Назаренка, Благословенною Грамотою Митрополита Епіфанія з відзнакою — Віталія Григоровича Побиванця.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео