ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ 2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

3268

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

2021 р.

Боголюбивим пастирям, і всім вірним

Православної Церкви України

на Черкащині

Всечесні отці,

дорогі браття і сестри!

Христос воскрес!

У цих словах  пасхального привітання - і переможна радість, і одкровення таємниці, і заклик до радості, і виявлення любові, і побажання миру. Ці слова вперше вимовили, безсумнівно, ученики Христові, коли після безутішної скорботи вони раптом сповнились великої радості. Як же вперше була сприйнята звістка про те, що Христос воскрес із мертвих?

 

Після поховання Ісуса Христа, пригнічені скорботними подіями останнього тижня, змучені, залякані й безпорадні, ученики були приголомшені безутішним горем. В їхній пам’яті поставали Тайна вечеря, Гефсиманія, зрада Іуди, підступи первосвящеників, безпринципність Ірода, лукавство Пилата, несамовитість натовпу, жорстокість воїнів, зловтіха ворогів, переляк і безпорадність усіх Христових послідовників. Такою свіжою ще була картина прямування Христа вузькими вулицями Єрусалима до місця страти. Так гостро і так боляче все ще стояла перед очима жахлива, незгладима й незабутня картина Голгофи.

Ученики шукали і не знаходили належного пояснення: як Він, Христос, який творив чудеса, допустив, щоб Його взяли під варту, били, поранили, винесли смертний вирок, вивели на Голгофу і розіп’яли? Чому Він не оборонив Себе? Віра їхня зазнала тяжкого удару. Вони глибоко відчували і переживали крах своєї надії: "а ми сподівались, що Він є Той, Котрий має визволити Ізраїля..."(Лк. 24.21) Ось таким був духовний стан, в якому перебували ученики Христові після Його смерті.

І тільки воскресіння Христове спроможне було запалити вогнем віри сумні, в усьому зневірені серця учеників. Тільки воно могло викликати в їхньому житті таку зміну. Тільки особиста зустріч з воскреслим Христом могла перетворити їхню печаль на радість. Воскресіння Христове не було для учеників висновком розумових роздумів або предметом догмату віри. Кожен з апостолів, побачивши Христа живим, визнав цей незбагненний факт, визнав усупереч своєму розуму. Для них скінчилися дні й години страждань, нерозуміння, скорбот і сліз. Настала радість – повна, довершена, – радість за воскреслого Христа. І ця радість стала вірою мільйонів і мільйонів людських сердець.

Радість Воскресіння Христового дійшла й до нас. З почуттям духовного захоплення ми святкуємо її в ці пасхальні дні. І коли чуємо: "Христос воскрес!" – ми урочисто відповідаємо: "Воістину воскрес!"

Ця радість Воскресіння Христового – головна і основна у житті християнина. Вона – джерело всіх інших радостей, якими живе православне віруюче серце. Воскресіння Христове осяяло світ світлом істини. Воно впевнило нас у тому, що Ісус Христос є Вічна Істина, що слово Його, записане в Євангеліях апостолами, істинне і правдиве. Ми радіємо воскреслому Господу тому, що ця найвеличніша подія відкрила нову сторінку в історії людства і сповістила нам, що земне життя – це початок вічного життя. І тому наше земне життя стало осмисленим і цілеспрямованим. Тепер смерть перестала бути страшною для нас, адже ми здобули вічне і блаженне життя після земного, тимчасового і скорботного.

У ці світлі пасхальні дні сердечно вітаю вас, дорогі браття і сестри, з радісним святом Воскресіння Христового! Нехай зникнуть з наших сердець усякий морок, усяка печаль і сум! Нехай перебуває воскреслий Господь з нами і серед нас не тільки в ці святі дні, але й по всі дні нашого життя, осіняючи нас Своєю благодаттю і втішаючи нас святою радістю! Амінь.

Воістину Христос воскрес!

Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський

Пасха Христова 2021 р.

м. Черкаси

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео