РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЧЕРКАСЬКОГО І ЧИГИРИНСЬКОГО ІОАНА 2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

rizdvo

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА ЧЕРКАСЬКОГО І ЧИГИРИНСЬКОГО ІОАНА
боголюбивим пастирям та всім вірним
Православної Церкви України
на Черкащині /2021 рік/


ХРИСТОС НАРОДИВСЯ, СЛАВІМО ЙОГО!

Дорогі браття і сестри! Щедрий на милість Господь сподобив нас цього року святкувати Різдво Христове не так урочисто, як у попередні роки по причині всесвітньої пандемії та карантинних заходів, які і обмежили можливість урочистих святкувань.

Але попри це, знову в наших православних храмах лунає й радує наше серце ангельська пісня: "Слава у вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління". І знову думкою ми звертаємося до тих далеких часів, коли людство жило в темряві духовній. Не знаючи сенсу життя, люди все глибше й глибше поринали в безодню пороків і пристрастей.

І ось на околиці Вифлеєму, у святу ніч, на землі звершилася велика таїна втілення Бога. Син Божий прийняв людську природу і, не перестаючи бути Богом, став звершеною людиною і зруйнував стіну гріха, що відділяла людство від його Творця і Бога.

Народжений Син Божий сповістив людству, що земне життя - це сходинка до вічного життя, куди Бог приймає людство у статусі синів і дочок. Це неймовірна звістка і на таку перспективу людина ніяк не сподівалася. Наша віра в це благовістя дає натхнення на земні труди і допомагає нам переборювати житейські труднощі. Господь Ісус дав нам заповідь, що основним законом життя є любов: любов до Бога і взаємна любов людей між собою - подібна до любові до самого себе; що люди – браття і сестри, що всі нації й раси рівні перед Богом. Ісус Христос учив, що смирення не принижує людську гідність, а навпаки, підносить її, тоді як самозвеличування й гріховна гордість ганьблять людину. Він відкрив людям, що духовні якості являють собою найдорожче в людині і саме ними ми відрізняємося від рабів, стаємо вільними, що чистота душі й тіла важливіша від зовнішньої краси.

Христос прийшов на землю не для того, щоб збудувати земне царство. Земля і так належить всеціло Богові, вона є згідно Святого Писання – підніжжя ніг Його. Але Бог приніс звістку про єднання всіх у Христі Ісусі задля входження у єдине Царство Боже, де не має ні елліна, ні юдея, ні чоловіка ні жінки, але всі - одно. І при цьому вчив, що кожна земна людина має турбуватися про свій народ, любити найперше - свого ближнього і подав приклад цього, говорячи: " Я прийшов найперше до обраних овець дому Ізраїлевого.., і - не годиться відібрати хліб у дітей і кидати його псам". Отже, Сам будучи по плоті юдеєм, Ісус Христос найперше турбувався про спасіння юдеїв. Але прийшов, щоб спасти всіх, хто увірує у Нього, як у Бога.

А якщо спасти, то є така причина, яка призведе людство, позбавлене цього спасіння до остаточної погибелі про яку Бог відкрив нам і навчив чого нам треба остерігатися, уникати, зрекатися, а до чого прагнути всім серцем своїм, всією кріпкістю своєю і всією душею своєю.

Зрікатися маємо диявола і всіх дій та вчень його, а прагнути маємо стати долученими і черпати знання від Джерела Істини – Бога, нашого Творця, пам’ятаючи що час земного життя швидко спливає.

У цей святковий день Різдва Христового сердечно вітаю всіх вас, любі во Христі пастирі, дорогі браття і сестри. Також вітаю працівників органів обласної та районних адміністрацій, обласної, районних, міських та селищних рад та територіальних громад, Українське козацтво, співробітників силових відомств Черкащини та військовослужбовців. Нехай Господь наділить всіх вас мудрістю у керуванні Черкаським Краєм, у вирішенні різноманітних життєвих проблем на радість Богові та на добробут народові.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, що від Діви Марії народився задля нашого спасіння, нехай буде з усіма нами. Амінь.

 

Христос народився, славімо Його!

 

Різдво Христове                                                    

2021 рік, м. Черкаси                           

Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський

 

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео