Меморіал «Незламні духом» увіковічнив пам’ять учасників АТО в Черкасах

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [2 Голоса (ів)]

У Черкасах на площі Слави відкрили меморіальний комплекс пам’яті учасників антитерористичної операції «Незламні духом», ескіз якого створила донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я.

 

Відкриття пам’ятника у Черкасах відбулося 19 листопада 2020 року. Освячення пам’ятника звершив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у співслужінні капеланів Православної Церкви України.

«Від концепції меморіалу до сьогодні, до втілення в життя, три роки минули як на одному диханні. Ми всім дуже дякуємо за те що, ідея воїна була прийнята. Що собою представляє меморіал для нашої сім’ї? Може, я висловлю спільну думку, якщо скажу, що це як відкритий світ. Це наша відповідь на питання усіх, хто досі не розуміє чи не хоче зрозуміти, чому вони пішли, що їх туди повело. Величезна любов… до людей, до своєї сім’ї, до самопожертви. Ще відповідальність… за наших дітей, онуків. Їх об’єднало те, що вони вважали, що мають право, величезне бажання, щоб усі ми були щасливими. І нагадування кожному, що ціна миру – це наше життя», – сказала дружина загиблого героя Олена Ложешнікова.

Меморіал складається із трьох скульптур.

На передньому плані композиції розташована скульптура «Воїна-захисника» – збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. Його обличчя частково закрите балаклавою – це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина – чоловіка, діти – батька.

За його спиною ще одна скульптура – «Древо Життя», яке символізує безсмертя, нескінченність життя, а ще – структуру роду (коріння – це минуле (витоки), ствол – сучасне, крона – майбутнє покоління).

Із іншого боку дерева – ще одна скульптура «Воїна з мечем». Він, спираючись на меч, прихилив коліно. Він – ветеран, волонтер, медик, капелан, співробітник МНС, поліції, службовець, вчитель, студент, пенсіонер… Він – це народ, який підтримує своїх захисників.

Поруч із «древом» дві стели червоного каменю. На їхніх зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну.

Ідею у життя втілювали кілька митців: скульптор В’ячеслав Федорченко (творець скульптур «Воїна-захисника» та «Воїна з мечем»), ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік (працювали над металевим «Древом Життя»).

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео