У селі Харківка започатковано будівництво нового храму

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.83 [3 Голоса (ів)]

29 вересня митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан відвідав з архіпастирським візитом село Харківка Маньківського району, де разом із зібранням духовенства та вірних місцевої церковної громади звершив освячення хреста та місця під будівництво храму на честь святого Архистратига Божого Михаїла.

Архіпастирю співслужив настоятель парафії протоієрей Миколай Варивода та духовенство Черкаської єпархії.

У своїй проповіді митрополит Іоан розповів про святість християнських храмів та про те, як їх відвідування допомагає християнам виконувати Божі Заповіді.

В рамках святкової події було нагороджено благословенними грамотами сільського голову Юрія Миколайовича Щура та редакцію районної інформаційної газети "Маньківські новини".

Служіння завершилося урочистим козацьким многоліттям!

Історична довідка.

Село Харківка відоме з середини ХVII століття і раніше мало назву Митківка. Воно згадується в числі найдавніших сіл Уманщини, відомих з початку зазначеного століття. За народними переказам, новий власник цих земель мав власне ім'я Харко, від чого виникла нова назва придбаного ним поселення та річки Митківка.

У 1760 р. уманським уніатом - священиком Стефаном Прусинським, на місці біля нинішньої будівлі контори, була закладена дерев'яна церква св. архистратига Михаїла, та у 1764-му відбулося її освячення. 14 квітня 1796 р. Іоан Радзімовський приєднав сільський храм до Православ'я. Тоді ж на священника Гавриїлом митрополитом Катеринославським (згодом Київським і Галицьким ) був висвячений Григорій Войницький. На той час на території парафії налічувался 95 дворів, в яких мешкало 678 осіб.

У 1853 р. при церкві була збудована дзвіниця, вартість якї складала 2000 рублів. У деяких джерелах значається, що у 1868 р. замість старого був збудований новий дерев'яний храм, парафія якого на той час налічувала 876 осіб. До їх числа включалися і мешканці села Монастирок ( нині - Мала Маньківка ), яка мала приписну Іоано-Богословську церку. У 1913-му чисельність жителів Митківки ( разом із зазначеним селом складала 2191 особу ( 2129 православних, 15 католиків, 12 євреїв та 35 адвентистів в " деревне " Монастирок ). В парафії діяла церковнопарафіяльна однокласна змішана школа. Народна пам'ять зберегла відомості про ще один храм, який знаходився на іншому березі р. Пирог ( Кищиха ). На жаль, в роки радянської влади обидва сільських храми були зруйновані та використані як будівельний матеріал.

Після довгих років занепаду духовного життя у 2008 р. місцева релігійна громада почала звершувати богослужіння у пристосованому приміщенні. 21 грудня 2018 р. громадою було прийняте одноголосне рішення ввійти до скаду Помісної Православної Церкви України.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео