ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана з приводу відходу у вічність митрополита Черкаського і Канівського Софронія

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [3 Голоса (ів)]

106005465 4515661628459549 8046453718073374390 n

   У ці дні душі багатьох православних вірян Черкащини сколихнула трагічна новина про передчасну кончину митрополита Черкаського і Канівського Софронія, котрий звершував своє архіпастирське служіння на згаданій кафедрі протягом останніх 28-ми років. У зв’язку із цим вважаю своїм християнським обов’язком висловити щирі співчуття усім рідним та близьким новопреставленого митрополита Софронія.

 

Справедливим було б засвідчити та підкреслити той факт, що з-поміж багатьох своїх співслужителів, владика Софроній завжди помітно вирізнявся чіткою проукраїнською позицією та неодноразово визнавав за необхідне рухатися у напрямку створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Саме подібні церковні переконання, відкрито сповідуваний ним патріотизм та любов до України були одними з найважливіших чинників, які уможливили створення тривалого багаторічного миру, міжконфесійного спокою та взаємоповажного співіснування різних конфесій на теренах славетного та Богом береженого Черкаського краю. Щиро сподіваюся, що це крихке та важко виплекане надбання буде належним чином оцінене та збережене його наступником по кафедрі.

Попри нашу належність до різних православних юрисдикцій, які мають непросту історію взаємин, хочу відверто засвідчити свою особисту глибоку повагу до спочилого владики, котрий вирізнявся багатьма позитивними людськими якостями та численними християнськими чеснотами, був воістину непересічною, яскравою, талановитою та харизматичною особистістю, завдяки чому він назавжди залишиться у вдячній молитовній пам’яті багатьох мешканців міста та області. У контексті цієї скорботної новини, перед лицем таїнства смерті, свідомо піддаю забуттю будь-які наші світоглядні розбіжності і молитовно прошу Спасителя світу та Переможця смерті, Господа нашого Ісуса Христа, оселити душу новопреставленого митрополита Софронія в оселях праведників.

Також хочу запевнити духовенство, паству, духовних чад, рідних та близьких митрополита Софронія, що у ці трагічні та скорботні для всіх вас дні, в храмах Черкаської єпархії Православної Церкви України лунають молитви за упокій душі новопреставленого архіпастиря. Нехай милосердний Господь подасть втіху й розраду кожному з вас, незважаючи на велич та непоправність втрати, а душа митрополита Софронія нехай вічно спочиває у світлі лиця Божого, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхань, а життя безкінечне. Вічна пам’ять…

Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...