Богослужіння Страсного тижня

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.00 [1 Голос]

У Троїцькому соборі Черкас протягом Страсного тижня звершуються уставні Богослужіння, які очолює митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан.

 

Напередодні Великої п’ятниці, 16 квітня 2020 року ввечері, архіпастир звершив Ранню із читанням дванадцяти Страсних Євангелій у Свято-Троїцькому соборі.

Щороку ввечері Страсного четверга у всіх православних храмах відбувається особливе богослужіння, під час якого читаються дванадцять уривків зі всіх чотирьох Євангелій, де йдеться про страждання Христа перед розп’яттям.

У Страсну п’ятницю у соборі зранку було звершено Великі Часи, в обідній час звершувалась Велика вечірня з чином виносу Плащаниці.

У Страсну і Велику п’ятницю на середину храму за звичаєм в обідню пору виносять святу Плащаницю із зображенням Господа нашого Ісуса Христа, Який лежить у гробі. Після виносу Плащаниці читається канон «Плач Божої Матері».

«Горе мені, Чадо моє, горе мені, Світе мій», – скорботно тужить Церква від імені Пресвятої Богородиці, споглядаючи жах Страсних днів. «Життя вічне, як помираєш?» – здивовано запитує свого Сина й Бога Приснодіва.

У Страсну п’ятницю згадуються страждання і Хресна смерть Спасителя Ісуса Христа. Саме в цей день Страсної седмиці піст є особливо суворим.

Увечері 17 квітня 2020 року, напередодні Великої суботи, митрополит Іоан звершив у Свято-Троїцькому соборі Ранню з чином поховання Плащаниці.

Усі богослужіння транслюються онлайн на сторінці Свято-Троїцького кафедрального собору у фейсбуці (https://www.facebook.com/soborch). Пасхальне богослужіння транслюватимуть також і місцеві телеканали.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео