ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ 2020 р.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

voskresenie

Боголюбивим пастирям, і всім вірним

Української Православної Церкви на Черкащині

Всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Христос воскрес!

   Скільки радості і внутрішньої сили ми вкладаємо в ці два слова! З яким духовним піднесенням ми без кінця повторюємо їх у ці пасхальні дні! Яким духовним захопленням пройнята і вся наша великодня відправа з її піснеспівами! Саме такі почуття мають наповнювати справді вільне від суєти серце віруючої людини навіть за нинішнього святкування Пасхи в умовах карантину.

 Ми не повинні засмучуватися, якщо не змогли попасти до храму, прийняти Святе Причастя, посвятити великодній кошик, як зазвичай це ми робили. Адже суть святкування величної події – зустріти Воскреслого Господа. Це відбувається в наших серцях і душах. Для цього нам потрібна лише молитва і духовні почуття до Бога – Спасителя, - вдячність, шанування, віддавання себе в Його промислительні руки. Умови карантину, в яких ми святкуємо цьогоріч Великдень, допомагають нам звернути увагу на ті сторони життя нашого суспільства, які ми рахували за маловажливі: життя по заповідях Божих. (Вих. 20. 8-10)  «Пам'ятай день спокою, щоб святити його! Шість день працюй і роби всю працю свою, а день сьомий спокій для Господа, Бога твого: не роби жодної праці ти й син твій, та дочка твоя, раб твій та невільниця твоя, і худоба твоя, і приходько твій, що в брамах твоїх.»

У нас була така можливість, шість днів працювати, а зараз якщо б і хотіли – не можемо. Всі сім днів мусимо бути у спокої. Раніше день спокою ми могли повноцінно відпочивати та ще і молитися у храмах, а тепер і до храму неможливо дістатися цілком вільно.

Є і інша заповідь: «Не кради!» (Вих. 20. 15) Чи не порушуємо ми її повсякчасно? Згадаймо, що сказав Бог через свого пророка Малахію своєму народові перед падінням Царства Ізраїльського: (Мал. 3. 9,10) «Прокляттям ви прокляті, а Мене обкрадаєте, о люду ти ввесь! Принесіть же ви всю десятину до дому скарбниці, щоб страва була в Моїм храмі, і тим Мене випробуйте, промовляє Господь Саваоф: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір?» Зараз ми, християни, вважаємо непотрібним виконання цієї заповіді, ніби нам не потрібно виливання благ Божих на наше земне життя. Тому серця наші стали жадібними, і саме вона керує нашим серцем, коли ми вирішуємо – допомагати ближньому чи ні. А ми називаємо це так, ніби то нам Бог на серце поклав. Але Бог не кладе жадібність на серце. Ось тому карантинні обмеження забрали у нас можливість взагалі заробляти собі на прожиток. Але ми маємо переосмислювати своє життя з розумом Христовим, щоб стати кращими. Тоді ми справді будемо членами Церкви воскреслого Христа і будемо «смерті святкувати умертвіння, пекла знищення, іншого, вічного життя початок…»

Воскресіння Христове дає людству нове життя, і кожна людина може бути носієм цього життя. Воно стверджує нас у вірі, що життя людське не обривається, як нитка, що воно повне глибокого змісту і значення. У Воскресінні Христовому міститься джерело всеосяжної радості, до якої причетні всі люди.

Але це не означає, що треба піддавати себе і ближнього свого смертельній небезпеці від зараження вірусом. І Господь відповів дияволу: (Лук.4:12) «... Сказано: Не спокушай Господа Бога свого!». Тому бережімо себе, живімо за Божими заповідями і не спокушаймо Бога, нашого творця, і Він виливатиме на свій люд благословення.

У ці святі дні сердечно вітаю вас, боголюбиві пастирі, дорогі браття і сестри, зі святом Воскресіння Христового, що зміцнює нашу надію на вічне життя.

Нехай світло Христового Воскресіння зберігає в наших серцях радість життя, взаємну любов, братерство між людьми і мир між народами. А ми, сини Воскресіння, зміцнені перемогою життя над смертю, добра над злом, натхненні Божественною любовю – обіймімо один одного. Промовмо:

Воістину Христос воскрес!

митрополит Черкаський і Чигиринський Іоанн

м. Черкаси, 2020р.

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...