
Слово на свято Успіння Богородиці
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Дорогі браття і сестри!
Сьогодні ми святкуємо Успіння Пресвятої Бого-
родиці. Чому ми не говоримо, що відзначаємо день смерті Богородиці? Коли людина помирала, наші предки не говорили, що помер той-то і той-то, а казали “успє”, тобто заснув. Смерть християнина вони називали ще “преставленням”, тобто переходом із земного, тимчасового, життя у вічне.
Вам необхідно зареєструватися, щоб переглянути статтю.
- Деталі
-
Опублікував: Прес-служба Черкаської єпархії
-
Перегляди: 3861

19 серпня Православна Церква відзначає велике свято — Преображення Господнє.Преображення Господнє — це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь об’явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням. Християни, які живуть за Юліанським календарем, святкують його 19 серпня. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію преображення описують одразу три євангелисти — Матфей, Марко та Лука.
Вам необхідно зареєструватися, щоб переглянути статтю.
- Деталі
-
Опублікував: Прес-служба Черкаської єпархії
-
Перегляди: 4120

Походження (винесення) Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього
Походження (винесення) Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього. У грецькому часослові 1897 року так пояснюється походження цього свята: "В наслідок хвороб, які дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і відведення хвороб. Напередодні (31 липня), виносячи його з царської скарбниці, покладали на святій трапезі Великої церкви (в честь Святої Софії - Премудрості Божої). З цього дня і далі до Успіння Пресвятої Богородиці, творячи літії по всьому місту, пропонували його потім народу для поклоніння. Це і є Винесення Чесного Хреста ".
Вам необхідно зареєструватися, щоб переглянути статтю.