Місіонерська Божественна літургія із поясненнями

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

84639673 4003212126371171 123182535382401024 o

    9 лютого 2020 року, з благословення Його Високопреосвященства, митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, у Свято-Успенському храмі с. Червона Слобода (Черкаського району) була відслужена перша з дня заснування храму місіонерська Божественна літургія із поясненнями. На запрошення настоятеля парафії, ієрея Олега Горбовського, роз’яснення внутрішнього історико-богословського змісту піснеспівів, читань та інших елементів богослужіння здійснив настоятель храму на честь святих Кирила і Мефодія м. Черкаси, керівник Місіонерського відділу Черкаської єпархії ПЦУ, протоієрей Андрій Шиманович.

 

Протягом декількох невеличких пауз, зроблених між ключовими фрагментами служби Божої, до всіх присутніх у зрозумілій та доступній формі було донесено інформацію про:

- Божественну літургію як синтез усіх мистецтв;

- всеохоплюючий та самодостатній характер літургії та недоречність служіння молебнів після неї;

- символічний зміст Малого та Великого входів;

- піднесений характер слів Херувимської пісні;

- історичний контекст створення Символу віри;

- Євхаристичний канон як кульмінацію Літургії;

- святоотцівський досвід тлумачення Господньої молитви «Отче наш»;

- значення Причастя Тіла й Крові Господніх у житті практикуючого християнина.

Після завершення богослужіння настоятель, а також фундаторка та голова парафіяльної ради Свято-Успенського храму, Елеонора Антонівна Левицька, подякували голові Місіонерського відділу єпархії за активне долучення до життя парафії та зрозуміле, ґрунтовне роз’яснення глибинного змісту ключового богослужіння Православної Церкви. Отець Андрій, в свою чергу, подякував усім за запрошення, гостинність та небайдужість до справи духовного просвітництва, а також висловив сподівання на те, що відслужена в цей день місіонерська літургія стане лише початком для подальшої активної просвітницької роботи на парафії під пильним керівництвом отця-настоятеля. Адже саме такі та подібні заходи неабияким чином оновлюють, поглиблюють та збагачують розуміння величі та значення Божественної літургії для духовного життя людини на її шляху до спасіння.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео