Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, взяв участь в урочистостях, присвячених Дню Соборності України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

82776511 3945237825501935 4222128417346158592 o

   22 січня 2020 р. керуючий Черкаською єпархією Православної Церкви України, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, взяв участь в урочистостях, присвячених Дню Соборності України, які пройшли у Черкаському художньому музеї.

 

У заходах також взяли участь: губернатор Черкащини Р. М. Боднар, заступник голови Черкаської обласної ради А. В. Сегеда, заступник Черкаського міського голови І. В. Волошин, ректор ЧНУ ім. Богдана Хмельницького О. В. Черевко, а також інші почесні гості.

У своєму вітальному митрополит Іоан наголосив на наступному: «Єдність та соборність – це, окрім усього іншого, дві найважливіші характеристики Церкви Христової. Єдність – це те, до чого закликав нас Христос (Ін. 17:21). І прагнення до цієї єдності – чи то у державній, чи то у церковній площині – буде вдалим та результативним лише тоді, коли в основу цієї потенційної єдності будуть покладені правильні цінності та неспотворені християнськи ідеали. Що ж стосується поняття про соборність, но нам варто усвідомити, що у нашій великій державі всі ми є різними за багатьма параметрами. Але наші індивідуальні особливості та розмаїття наших переконань в жодному разі не повинні ставати на перешкоді нашого щирого єднання, досягнення нашої єдності у різноманітті, що є вкрай необхідним для побудови та розвитку нашого спільного дому – України». Також владика Іоан особливо подякував присутнім на зустрічі учасникам та ветеранам нинішньої неоголошеної російсько-української війни, котрі ціною свого здоров’я, а часто й життя, боронять незалежність та соборність сучасної незалежної Української держави. Наприкінці своєї промови митрополит Іоан побажав Божої допомоги та наснаги усім представникам творчої та наукової інтелігенції, освітянам, підприємцям та всім небайдужим до подальшої долі нашої спільної Батьківщини.

Протягом урочистих заходів для присутніх виступила Черкаська капела бандуристів та деякі місцеві вокально-хореографічні колективи. Крім того, під час урочистостей найбільш активним представникам громадськості м. Черкаси було вручено офіційні подяки. Зокрема, було відзначено трьох викладачів-істориків Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького: проф. В. В. Масненко, проф. Ю. П. Присяжнюка та проф. В. М. Мельниченко.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео