Святкування Хрещення Господнього у Троїцькому соборі Черкас

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

У Йорданські свята у Троїцькому кафедральному соборі Черкас відбулися святкові Богослужіння, які очолив митрополит Іоан.

У Навечір’я Богоявлення, 18 січня 2020 року, митрополит Іоан звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого, а ввечері 18 січня було відслужено Всенічне бдіння.

В день свята Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, 19 січня 2020 року, митрополит Іоан очолив Божественну літургію святителя Василія Великого. Під час літургії у святковій проповіді Владика Іоан розповів вірянам про Хрещення Господнє та про велике значення цієї важливої події для людського роду.

Після Божественної літургії священнослужителі звершили чин Великого освячення води біля храму. Митрополит Іоан висловив вдячність керівництву та команді КП "Черкасиводоканал", які напередодні привезли джерельну воду до храму і заповнили нею заздалегідь приготовлені резервуари. Також біля храму Дмитро Опарін із командою хлопців-парафіян готували гарячий глінтвейн, яким благодійно частували вірян.

По завершенні богослужіння віряни із духовенством хресною ходою пішли до Дніпра, де також було освячено воду. Тут всі бажаючі мали змогу зануритися в холодну воду, послухати колядки, пригоститися гарячим чаєм та кулішем. Смаколиками всіх бажаючих частувала команда народного депутата України Сергія Рудика, який також турбується і допомагає багатьом парафіям ПЦУ на Черкащині.

Вже традиційно, на прохання голови СУВД митрополита Іоана, до святкування долучилися прикордонники Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України, а також рятувальники Управління Державної служби України з НС у Черкаській області. Рятувальники забезпечили безпеку черкащан під час купання, а персонал Головного центру ретельно підготувався до свята, облаштувавши у місті Черкаси біля річки Дніпро намети, в яких бажаючі могли зігрітися після купання та випити гарячого чаю.

Повернувшись до храму, священнослужителі продовжили окроплювати святою водою вірян, які безперервним потоком до пізнього вечора приходили до церкви, щоби молитовно прославити Господа та набрати святої води.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео