ФЕСТИВАЛЬ КОЛЯДОК І ЩЕДРІВОК

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

81913516 3907383702620681 8230027108668145664 o

   11 січня 2020 р. представники Православної Церкви України взяли участь у ХІ-му Обласному фольклорному фестивалі вертепів, колядок і щедрівок «Щедрий вечір, добрий вечір, Мати-Україно!». Черкаську єпархію ПЦУ, котра виступила активним співорганізатором цьогорічного фестивалю, представили секретар єпархії, протоієрей Василій Макогін, та настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, протоієрей Андрій Шиманович.

 

Від імені митрополита Іоана о. Андрій привітав учасників та гостів фестивалю зі світлим святом Різдва Христового, а також зазначив наступне: «З давніх-давен музика була одним із найдієвіших та найяскравіших способів виразити усю різнобарвну палітру душевних та духовних переживань людини. Музика безперервно вдосконалювалась протягом усієї історії людства, і у процесі свого поступового розвитку вона досягла надзвичайних висот та стала спроможною відобразити не тільки усе багатство внутрішнього світу людини, але й досконалу гармонію всесвіту як довершеного Божого творіння. Подія Різдва Христового теж неодноразово творчо осмислювалася найталановитішими представниками людства. Варто лише загадати «Різдвяну ораторію» Йоганна Себастьяна Баха, оперу «Різдвяна ніч» М. Лисенка, всесвітньо відомий «Щедрик» М. Леонтовича та безліч українських народних колядок та щедрівок, котрими ми будемо насолоджуватись протягом сьогоднішньої концертної програми. І тому, користуючись нагодою, щиро бажаю як учасникам, так і глядачам фестивалю, не тільки насолодитись урочистими святковими піснеспівами, але й при цьому ніколи не забувати про основного Винуватця свята Різдва – нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, Котрий дві тисячі років тому прийшов у цей світ, і Своєю проповіддю, Своїми великими справами назавжди змінив хід людської історії».

Під час концерту дитячі та дорослі творчі колективи міста й області прославили Новонародженого Спасителя різноманітними творчими доробками – віршами, піснями, колядками та щедрівками, і тим самим посприяли створенню святкового Різдвяного настрою в душах глядачів.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео