РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЧЕРКАСЬКОГО І ЧИГИРИНСЬКОГО ІОАНА

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

rozhdestvenskaya ikona

боголюбивим пастирям та всім вірним Української Православної Церкви Православної Церкви України на Черкащині /2020 рік/

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ, СЛАВІМО ЙОГО!

Дорогі браття і сестри! З великою радістю й духовним піднесенням святкує православна Церква Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Майже дві тисячі літ християнський світ торжествує, згадуючи пришестя у світ Сина Божого. Син Божий, зійшовши на землю, з’єднав Своє Божественне життя з людським життям. Бог став Чоловіком і Своє боголюдське життя дав братам Своїм, «що вірують в ім’я Його».

 

Різдво Христове, або  Боговтілення, - це подія, що сталася один раз у часі, але має силу вічності. Боговтілення, як довершене з’єднання в одній Особі Сина Божого двох природ, Божої та людської, з’єднання нероздільне й незлитне, - є Церква, Син Божий не просто наблизився до людини, а ототожнився з нею; Сам став Людиною.

Різдвяної ночі ангели співали: «в людях благовоління». Вони прославляли Сина Божого за те, що Він Своїм народженням на землі виявив Свою милість людям, вдихнув у людство дух взаємної братерської любові, насадив добру волю в серцях людей. Спаситель назвав любов першим і головним обов’язком Його учеників, основним законом Його Божественного вчення. У Своїй особі Він явив зразок любові і заповідав нам наслідувати Його.

Любов Спасителя ми особливо відчули у минулому році, коли напередодні святкування Різдва Христового предстоятель нашої Церкви, Блаженнійший  митрополит Епіфаній з рук Вселенського Патріарха Варфоломія одержав Томос – документ про засвідчення автокефалії нашої Української Православної Церкви, яка була утворена через об’єднання православних із трьох православних конфесій України. За минулий рік були виклики, коріння яких можна явно відслідкувати з боку ворожої держави, і спрямовані на спробу розколоти нашу Помісну Церкву. Ми достойно витримали ці виклики і зберегли єдність та одностайність. Церква продовжує розбудовуватися і  займати достойне місце як у нашому українському суспільстві, так і у всьому світовому Православ’ї. Автокефалію нашої Церкви визнали крім Церкви-Матері Константинопольської, - ще дві православних церкви, - древня Олександрійська, друга по честі після Константинопольської, та Елладська церква. Разом з цим розвалилася шалена пропаганда Москви та Московського Патріархату, що буцім то нашу Церкву ніхто не визнає. Сподіваємося, і маємо на це вагомі причини, що нинішній рік принесе нашій Православній Церкві визнання з боку ряду інших Помісних Православних Церков – наших сестер. Хоча для спасіння це не має значення, бо Бог нас і без цього визнає і спасає, але це потрібно для успішної проповіді Євангельського Божественного вчення серед українців і для об’єднання їх навколо духовних вічних цінностей. Це потрібно для укріплення держави України.

Отже, у ці дні, коли наші душі наповнюються духовною радістю, сердечно поздоровляю Вас, боголюбиві пастирі, улюблені браття і сестри, з великим святом Різдва Христового і Новим роком. Нехай наповнить Христос серця наші радістю й світлом, що засяяло світу з віфлеємської печери. Одна влада на небі і на землі й у Бога, подію народження Якого ми святкуємо, і яка поклала початок нашого спасіння, а для диявола - вигнання зі світу.

Нехай у новому році мир і благословення Боже перебувають на кожному, хто чинить добро (Рим. 2.10).

Христос народився, славімо Його!

Іоан, митрополит

Черкаський і Чигиринський

Різдво Христове

2020 рік, м. Черкаси

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео