АНОНС. 28 липня – Український Хресний хід 2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

АНОНС. 28 липня – Український Хресний хід 2019

У Київ привезуть частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви

Хрещення Руси-України – це знаменна подія в житті нашого народу. Понад тисячу років тому рівноапостольний князь Володимир розповсюдив християнство на землі нашої держави.

З цього часу майбутня Україна отримала визначальний вектор свого розвитку – шлях життя у вірі в Спасителя світу та звершеної Ним справи спасіння всього людства.

Ставши нащадками віри наших славетних пращурів, будьмо достойними отриманого спадку, плекаймо дорогоцінний дар Христового вчення.

Цьогоріч 28 липня наша Церква відзначатиме 1031-шу річницю хрещення Українських земель. Приєднуйтеся до святкувань, Божественної літургії та урочистого хресного ходу.

Богослужіння розпочнеться 28 липня 2019 року о 8:30 в давній святині українського народу – храмі святої Софії Київської.

Опісля відправи урочиста процесія попрямує до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру Великому.

joomlamodniyportal.ru

Анонс: У Київ привезуть частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви

 

До Києва з благословіння Вселенського Патріарха Варфоломія на святкування 1031-ї річниці хрещення України-Руси від материнської Церкви Константинополя привезуть частинку Древа Хреста Господнього, мощі святого апостола Андрія Першозваного та освячену воду з Влахерненської Церкви Богородиці.

Зустріч мощей відбудеться 27 липня 2019 року о 16:00 у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, після чого буде звершений молебень та всенічне бдіння. Храм буде відчинений, допоки люди вшановуватимуть святиню.

Під час урочистої Божественної літургії 28 липня 2019 року мощі перебуватимуть у Святій Софії, сповнюючи благодаттю цей урочистий день. Згодом український хресний хід нестиме їх до пам’ятника святому рівноапостольному князю Володимиру.

Після святкування мощі знову будуть переміщені до кафедрального собору Михайлівського Золотоверхого монастиря і перебуватимуть там до 18:00 29 липня 2019 року для того, щоб усі охочі мали можливість помолитися святому Андрію Першозваному.

Довідка

Частинка Древа Хреста Господнього – це частинка Животворчого Хреста на якому було розіп’ято Господа нашого Ісуса Христа. Хрест Господній шанується тому, що на ньому були очищені гріхи всього людства і через Воскресіння із мертвих Розіп’ятий на Хресті подолав смерть. Животворчим він називається через дарування життя вічного після хресної смерті Ісуса Христа, а також через чудеса, що сталися при віднайдені Хреста.

Мощі святого апостола Андрія Першозваного перебували у м. Патри (Греція) до 357 року, коли за наказом імператора Констянтина ІІ (337-261), сина Констянтина Великого, були перенесені до столиці Константинополя.

30-го березня вони були покладені у престіл храму Святих Апостолів. Однак, згідно достеменних історичних джерел, не всі мощі апостола Андрія були перенесені до Константинополя. Їхні частинки також перенесли до інших тогочасних країн, а це сучасні Шотландія, м. Амалфі в Італії та інші землі.

Так у Шотландії, він шанується як місцевий покровитель.

За переданням, ангел Господній з’явився монахові (чи єпископові) Регулу і сказав, що мощі святого Апостола прибувають у тодішнє місто Mucros, що у сучасній Шотландії.

Після прибуття їх туди, це місто стало називатися Святого Андрія.

Примітно, що символ ап. Андрія – діагональний хрест – офіційно присутній на прапорі Шотландії та Сполученого Королівства Великої Британії.

Храм Богородиці у Влахерні, звідки буде привезена освячена вода, збудований імператрицею Пульхерією у проміжку 450 – 453 рр. У рік її смерті храм було оздоблено. За правління Лева І (457 – 474) храм уже було повністю прикрашено, особливо це стосувалося купелі й святого джерела.

Тип Богородиці Влахернської вже став відомий цілому християнському світові. На ньому Богородиця зображена в повний зріст. Вона звернена ликом до нас і молитовно тримає руки догори. На грудях у Богородиці медальйон, де зображений благословляючий Христос.

У 1434 році, незадовго до падіння Константинополя, храм повністю згорів.

Збереглося, однак, джерело у храмі. До 1867 року земля, де було джерело, належала туркам. Проте її вдалося купити православними греками й над цим місцем була побудована Церква.

#УКРАЇНСЬКИЙ_ХРЕСНИЙ_ХІД

Прес-служба Київської Митрополії

Української Православної Церкви (ПЦУ)

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео