Блаженнійший Митрополит Епіфаній відвідав Черкащину

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

4 липня 2019 року Черкащину відвідав Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Предстоятель Православної Церкви України побував у Свято-Іллінському родинному храмі-усипальниці Богдана Хмельницького села Суботів Чигиринського району та оглянув археологічні розкопки, які ведуться на місці поховання гетьмана.

Іллінська церква збудована у 1653-му році за наказом Богдана Хмельницького. Це була родова церква-усипальниця. Історія свідчить, що тут у 1657-му році було поховано славного гетьмана України Богдана Хмельницького. Його поховання знаходилося справа від вівтаря церкви. Археологічні дослідження 1970-их показали, що ані труни, ані тіла Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний.

Водночас цьогорічні дослідження археологів за допомогою геолокаційних засобів показали, що на глибині, яка перевищує всі попередні розкопки, було виявлено наявність підземної споруди, яка ймовірно може бути таємним склепінням, де поховано великого Гетьмана України.

Також в цей день Митрополит Епіфаній разом із митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном та духовенством Черкаської єпархії у селі Суботові оглянули приміщення, яке благодійники передали у власність Православної Церкви України для заснування тут монастиря на честь святого пророка Іллі.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео