У Черкасах вшанували жертв політичних репресій

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

Жертв політичних репресій вшанували цієї неділі, 19 травня, в Черкасах. Жалобні заходи розпочалися опівдні біля меморіального знаку, що встановлений на території одного з міських цвинтарів (по вулиці Героїв Чорнобиля, 1). Тут провели короткий мітинг-реквієм та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Заупокійну молитву за жертв політичних репресій звершив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Архіпастирю співслужили священики Православної Церкви України, а також духовенство інших християнських конфесій.


Серед тих, хто прийшов вшанувати жертв комуністичного терору, був заступник міського голови Юрій Ботнар.


– Ми завжди повинні пам’ятати про полеглих – тих, хто зазнав нелюдських страждань за свої ідеї, та завжди віддавати шану й славу живим. Кожен з нас сьогодні має зробити все можливе, аби такі сторінки історії ніколи не повторювалися, а репресії проти українців – не продовжувалися, – наголосив він під час заходів. – Для нас усіх найважливіше нині – не лише словом, але й ділом захищати нашу державу.


Нагадаємо, День пам’яті жертв політичних репресій Україна відзначає щороку в третю неділю травня.

Для довідки:


За інформацією Українського інституту національної пам’яті, Великий терор – масштабна кампанія масових репресій громадян, розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних та потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.


Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.


За оцінками істориків, тоді було засуджено 198918 осіб, близько двох третин із яких – до розстрілу.


Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

Джерело інформації: Сайт Черкаської міської ради

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...