Великоднє Богослужіння у Троїцькому соборі Черкас

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

28 квітня 2019 року Православна Церква відзначає найбільше свято – Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. У ніч з суботи на неділю митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Черкас очолив Пасхальні богослужіння – полуношницю, хресний хід, Великодню ранню та Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Незадовго до опівночі, під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе», митрополит Іоан із духовенством та парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму. Це символізує собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Пасхальна рання і вперше цього року було виголошено: «Христос Воскрес!».

Під час Великодньої ранньої з Єрусалимського храму Воскресіння Христового до Троїцького собору Черкас було привезено Благодатний вогонь.

Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами. Після прочитання Євангелія митрополит Іоан виголосив духовенству та вірянам Великоднє послання Предстоятеля Помісної Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Епіфанія.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які будуть знаходитися біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздадуться вірним), а також пасок і великодніх приношень.

Упродовж всієї служби собор та прилегла територія були переповнені численними молільниками, а потік бажаючих освятити паски не закінчувався протягом усього дня.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес Христос!

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...