Богослужіння Лазаревої суботи та Вербної неділі у Троїцькому соборі Черкас

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

У Лазареву суботу та у свято Входу Господнього в Єрусалим митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан звершив урочисті богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Черкас.

У ці святкові дні священики Черкаської єпархії отримали чергові священичі нагороди. Зокрема, з благословення Блаженнішого митрополита Епіфанія, до сану протоієрея було возведено виконуючого обов’язки секретаря Черкаської єпархії ієрея Василя Макогона.

За Божественними літургіями багато вірян приступили до святого Причастя. Також упродовж дня у Вербну неділю велика кількість вірян приходили до храму, щоб освятити гілочки верби і рознести це благословення по своїх домівках. 

Вербна неділя - це остання неділя перед Світлим Христовим Воскресінням. День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною, або Вербною, неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео