На Черкащині парафії із Московського Патріархату переходять до Православної Церкви України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [3 Голоса (ів)]

На Черкащині парафії із Московського Патріархату переходять до Православної Церкви України.

У Канівському районі православна громада села Прохорівка провела парафіяльні збори, на яких було прийнято рішення про вихід із юрисдикції Московського Патріархату та приєднання до Помісної Української Православної Церкви. Разом із громадою до Православної Церкви України перейшов і настоятель парафії протоієрей Сергій Олексієнко.

"Ми давно йшли до цього, – розповідає отець Сергій. – Ще чотири роки тому відмовилися поминати на проповідях московського патріарха Кіріла. Так само не поминаємо і його намісника в Україні Онуфрія. До нашої церковної громади входять жителі двох сіл Канівського району – Прохорівка та Сушки. Днями в Прохорівці зібралося 250 осіб місцевих жителів. Проголосували за перехід до Православної церкви України. Ми є першою громадою на Лівобережжі Черкащини, яка оголосила про перехід до Православної церкви України”

Також на Лівобережжі Черкащини до Української Церкви приєдналася парафія Святителя Миколая села Зорівка Золотоніського району.

Священик Московського Патріархату, знаючи про наміри своєї пастви, втік з парафії і вирішив залишитися служителем Російської Православної Церкви. Громада села запросила Золотоніського благочинного Православної Церкви України протоієрея Олександра Косенка звершити у їхньому парафіяльному храмі у неділю 3-го лютого Божественну літургію, після якої відбулися парафіяльні збори про перехід парафії в Помісну єдину Українську Православну Церкву.

Також у райцентрі Городище Черкаської області парафія святого мученика Стефана, яка є другою за кількістю вірян у місті, провела збори, на яких настоятель парафії протоієрей Богдан Жигало разом з вірянами визначилися з переходом з УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України.

"Ця церква будувалася вже в наші часи. Її незмінним настоятелем і пастирем є отець Богдан Жигало - дослідник церковної історії, священик-волонтер і місіонер", - зазначає житель Городища Олександр Слєпцовський.

Він наголошує, що слово отця Богдана користується авторитетом, а до його духовних порад люди в Городищі охоче прислуховуються. От і цього разу переважна більшість парафіян без вагань пішли за своїм пастирем. Щоправда, частина людей таки залишила збори, не бажаючи погодитися з наведеними доводами та вичерпними відповідями на свої запитання. Але, за словами отця Богдана, ці люди склали незрівнянну меншість порівняно з тими, хто проголосував за перехід.

 

На даний час ще ряд парафій на Черкащині звернулися в єпархіальне управління Черкаської єпархії ПЦУ про перехід із Московського Патріархату в єдину Помісну Українську Православну Церкву. Наразі ряд православних громад готуються провести парафіяльні збори, а також оформлюються всі необхідні документи для юридичного оформлення у складі ПЦУ.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео