У ЧНУ відбулося засідання круглого столу під назвою «Україна соборна: Акт злуки 22 січня 1919 року»

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

24 січня 2019 р. настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрій Шиманович, на запрошення керівництва Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, взяв участь у засіданні круглого столу під назвою «Україна соборна: Акт злуки 22 січня 1919 року».

У своїй доповіді під назвою «Соборність Церкви в контексті утворення Православної Церкви України» о. Андрій розкрив церковне розуміння концепції соборності та її глибинний богословський зміст, а також розповів про тлумачення цієї ідеї знаними православними богословами ХХ ст. – прот. Олександром Шмеманом та прот. Миколаєм Афанасьєвим. Крім цього настоятель університетського храму звернув увагу присутніх на неприпустимість крайнощів у побудові церковного життя та на необхідність пошуку золотої середини між жорстким ієрархізмом, який призводить до тиранії, деспотизму та диктаторства на всіх рівнях, та між абсолютною демократизацією, яка неминуче веде до невпорядкованості, анархії та хаосу. Наприкінці доповіді о. Андрій відповів на всі питання, які стосувались нещодавніх подій, пов’язаних зі створенням Православної Церкви України, її Статутом та подальшою стратегією розвитку українського Православ’я.

У засіданні круглого столу взяли активну участь провідні місцеві історики-науковці: проф. В. В. Масненко, проф. А. Ю. Чабан, проф. Ю. П. Присяжнюк та інші.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...