Митрополит Іоан привітав випускників кафедри військової підготовки Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася знакова подія. 10 січня 2019 року 91-му випускнику кафедри військової підготовки присвоєно первинне військове звання «Молодший лейтенант запасу». На урочистому заході випускникам були вручені витяг із наказу Міністерства оборони України й пам’ятний знак. 

Два роки тому ці юнаки та дівчата переступили поріг кафедри військової підготовки університету для здобуття військової спеціальності. За цей час вони вивчили новітні зразки військової техніки та зброї, тактичні прийоми ведення бойових дій, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу, набули навичок із тактики, вогневої підготовки, топографії, військової психології, опанували стройові прийоми та статути Збройних Сил України. Усі вони пройшли навчальний збір, успішно склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу.

 — Цей випуск — спільна робота і перший вагомий результат у питанні підготовки кваліфікованих кадрів для Збройних Сил України. Дворічний курс підготовки офіцерів запасу успішно завершений. І особлива заслуга в цьому офіцерів, викладачів кафедри. Університет вдячний батькам молодих офіцерів. Ви повірили в нас і підтримали своїх дітей у їхньому прагненні здобути військову спеціальність. Як ректор я найбільше гордий за наших студентів, які виявили готовність і навчилися захищати Батьківщину, — звернувся до випускників ректор Олександр Черевко.

Слова вдячності за постійну підтримку адресував Олександр Володимирович керівництву обласної державної адміністрації, обласної ради, військового комісаріату. Під час урочистостей згадали і випускників Черкаського національного В’ячеслава Гагу і Сергія Єпіфанова, які заплатили життям за нашу незалежність. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх, хто загинув, захищаючи країну.

Привітав випускників військовий комісар Черкаської області, полковник Євгеній Курбет. Він підкреслив, що в нинішній час військова професія є важливою та необхідною.

Начальник Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України, полковник Дмитро Коцеруба побажав офіцерам запасу витримки, сили та постійного вдосконалення професійних навичок. Окрім цього, Дмитро Михайлович запросив випускників на службу до Державної прикордонної служби України.

З благословенням до молодших лейтенантів запасу звернувся митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Владика побажав офіцерам постійно покращувати свої знання та вміння, а також наповнювати свої серця любов’ю й жертовністю.

На завершення із словами вдячності від імені всіх випускників кафедри військової підготовки до керівництва університету, викладачів та гостей заходу звернувся офіцер запасу Володимир Левченко:

Ми щиро вдячні викладачам, які надали нам якісну військову освіту. Навчаючись, ми зрозуміли, що військова наука — це комплекс теоретичних знань і практичних умінь. Кожному з нас відомий вислів «присягу двічі не дають». Свою присягу ми склали, і сьогодні я ще раз від імені усіх випускників скажу, що при потребі ми станемо на захист рідної країни, нашої Батьківщини.

Джерело: 

Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео