У Черкасах відбувся черговий молитовний сніданок

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

10 січня 2019 р. очільник Черкаської єпархії Православної Церкви України, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, разом із представниками місцевого духовенства взяв участь у молитовному сніданку, який відбувся в стінах Черкаської обласної філармонії.

Захід було організовано і проведено християнами різної деномінаційної приналежності, які сповідують терпимість та повагу одне до одного, спокійно сприймають наявну в Україні ситуацію конфесійної плюральності, а також при цьому мають прагнення до спільної активної співпраці у напрямках місіонерства та соціального служіння.

У своєму вітальному слові митрополит Іоан зокрема зазначив наступне: «У ці святі дні ми святкуємо Різдво нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, Який прийшов на нашу землю, прийняв на Себе гріховну людську плоть і відкрив нам шлях до нашого Небесного Отця. Віднині нам вже не загрожує ані архангел із мечем, який затуляв Едемський сад від наших прабатьків після їхнього гріхопадіння. Збираючись на такі сніданки, ми красномовно свідчимо про те, що ми всі маємо єдине спільне прагнення – пізнати волю Божу і втілювати її в нашому повсякденному житті. Всі ми, незалежно від нашої конфесійної приналежності, маємо щире бажання, щоб у нашому регіоні, на Черкащині, панував дух єдності, любові, злагоди та взаєморозуміння. Дай Бог, що цей вже другий молитовний сніданок, який проводиться в нашому обласному центрі, мав консолідуючий характер і в результаті об’єднав усі прошарки нашого суспільства, які збираються тут для читання та спільного дослідження Святого Письма. І дай, Боже, кожному з нас прийняти в серце слова цих священних текстів, розмірковувати над ними, ділитись своїми висновками зі своїми ближніми».

Крім цього митрополит Іоан презентував вивірене та затверджене Положення про Черкаську обласну раду християнських церков. Цей міжконфесійний консультативно-дорадчий орган вже почав свою діяльність, яку буде спрямовано на формування спільної християнської оцінки тих чи інших соціальних явищ та процесів, які відбуваються навколо нас, та на вирішення тих нагальних проблем, які турбують наших братів і сестер.

Настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрій Шиманович, у своєму привітанні звернув увагу присутніх на нагальній необхідності активної місіонерської роботи у молодіжному середовищі, зокрема, у середніх та вищих навчальних закладах. Адже сучасне радикальне відчуження Церкви від шкіл та університетів є нічим іншим, аніж сумним пережитком радянщини, котрий має бутим подоланим, якщо ми дійсно хочемо наслідувати приклад кращих навчальних закладів світу, де християнська теологія є невід’ємною складовою навчального процесу.

Крім того, в рамках молитовного сніданку також було проведено акцію «Рукописна Біблія», котра започаткована Українським Біблійним Товариством в рамках проведення Року Божого Слова. Кожен з учасників акції, один за одним, власноруч переписали вірші зі Святого Письма, зокрема, з Євангелія від Іоанна. Очікується, що загалом до акції долучиться більше ніж 30 тисяч людей з усіх куточків нашої держави. Всеукраїнське переписування Біблії вже номіновано в Національний реєстр рекордів України.

З огляду на позитивні відгуки учасників та гостей, подібні молитовні сніданки обов’язково будуть проводитись у Черкасах і у найближчому майбутньому.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео