Єпархіальні збори духовенства Черкаської єпархії Православної Церкви України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

21 грудня 2018 року у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Черкас відбулися перші єпархіальні збори духовенства Черкаської єпархії Православної Церкви України. Очолив збори митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.

Розпочалося робоче зібрання із молитви до Святого Духа “Царю Небесний”. Дальше в рамках єпархіальних зборів священнослужителі вислухали доповідь митрополита Іоана відносно Об’єднавчого Собору Українського Православ’я, який відбувся 15 грудня 2018 року у Святій Софії м.Києва, результатом якого стало утворення Єдиної Автокефальної Православної Церкви України. Також до духовенства звернувся Уманський благочинний протоієрей Олександр Гринько, який був делегатом від Черкаської єпархії УПЦ КП на Об’єднавчому Соборі. Підсумовуючи дане питання, духовенство Черкаської єпархії одноголосно підтримало дії делегатів Черкаської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на Об’єднавчому Соборі.

Також в рамках єпархіальних зборів відбулося обговорення Статуту Православної Церкви України, прийнятого на Об’єднавчому Соборі у Святій Софії в м. Києві 15 грудня 2018 року.

Духовенство Черкаської єпархії висловлює вітання новообраному Предстоятелю Православної Церкви України Блаженнійшому митрополиту Епіфанію, а також подяку Святійшому Патріарху Філарету та архієреям Української Православної Церкви Київського Патріархату, учасникам об’єднавчого собору у виявлених: жертовності, смиренні та терпінні.

Також духовенство Черкаської єпархії Православної Церкви України вітає співбратів, які увійшли у склад Православної Церкви України з Української Православної Церкви Московського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, із подоланням розділення.

 

На завершення зборів священнослужителі молитовно подякували Господу Богу та Пресвятій Богородиці.

 

Підсумком єпархіальних зборів духовества Черкаської єпархії ПЦУ стало відкрите звернення:

 

Звернення духовенства Черкаської єпархії Православної Церкви України

до духовенства Черкаської єпархії Української Православної Церкви

Московського Патріархату ухвалене на єпархіальних зборах

21.12.2018 року.

 

Духовенство Черкаської єпархії Православної Церкви України закликає духовенство Черкаської єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату вийти з підпорядкування Російської Православної Церкви та приєднатися до Православної Церкви України з метою об’єднання всієї Черкащини в Єдиній Соборній Православній Церкві України та припинення розбрату і релігійної ворожнечі. Ми не підтримуємо ніяких силових дій по захопленню храмів Української Православної Церкви Московського Патріархату на території Черкащини та України в цілому, та силовому їх переводу у склад Православної Церкви України.

joomlamodniyportal.ru

 

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео