В науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Черкаського національного університету відбувся круглий стіл

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

007 min

   21 листопада 2018 р. в Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Черкаського національного університету відбувся круглий стіл під назвою «Роль Церкви у подіях Майдану 2013-2014 рр. та у подальших суспільно-політичних процесах». Захід було присвячено 5-й річниці подій, котрі стали епохальною віхою у процесі сучасного державотворення.

 

У заході взяли участь: доктор філологічних наук, професор Володимир Трохимович Поліщук; доктор історичних наук, професор Юрій Петрович Присяжнюк; кандидат філософських наук, доцент, Павло Васильович Кретов; настоятель університетського храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, протоієрей Андрій Шиманович; військовий капелан, священник Володимир Штокало, а також численні представники викладацького складу університету та студентської спільноти.

Під час зустрічі о. Андрій розповів усім присутнім про історію побудови взаємин між Церквою та державою та неактуальність старих моделей взаємодії у сучасному світі, про неприпустимість для християнина як радикальної аполітичності, так і тотальної заполітизованності, про соціальну спрямованість старозавітних пророків та їхні складні відносини з представниками світської влади, про богоугодні біблійні приклади громадянської непокори, а також про ті численні сучасні соціальні проблеми, які нині потребують глибокої богословської оцінки з боку Церкви.

В свою чергу, о. Володимир нагадав учасникам зустрічі про історію участі християнських церков у подіях Майдану і про той захист, який було надано першим мітингувальникам в стінах Свято-Михайлівського монастиря. Також військовий капелан детально розповів про нинішні форми соціального служіння в УПЦ КП, заохотивши усіх присутніх до активної співпраці у цьому напрямку.

В. Т. Поліщук, Ю. П. Присяжнюк та П. В. Кретов як знані науковці не тільки регіонального, але й загальнодержавного значення також зробили свій вагомий внесок у глибинне інтелектуальне осмислення феномену Майдану та його ролі у формуванні української національної самосвідомості.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео