Лекція в ННІ української філології та соціальних комунікацій

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

005

   6 листопада 2018 р., на запрошення студентів Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, протоієрей Андрій Шиманович, провів лекцію на тему «Конфесійний стиль мовлення».

 

Під час зустрічі зі студентами 4–го курсу згаданого інституту о. Андрій детально розповів про мовленнєву основу конфесійного стилю та його характерні лексичні особливості, про основні різновиди поетичного біблійного паралелізму, про антропоморфізми у Святому Письмі, які є образним способом передачі інформації про сутнісні Божі риси та властивості, а також про принцип акомодації (від лат. accomodatio – пристосування, підлаштування), який був сформульований Жаном Кальвіном на основі творів свт. Іоанна Златоуста, і який полягає в тому, що Бог пристосовується до можливостей людського розуму та серця, даючи нам на сторінках Святого Письма таке зображення Самого Себе, яке ми в змозі сприйняти, осягнути та зрозуміти.

Для унаочнення викладеного матеріалу протягом лекції було використано Служебник для священнослужителів УПЦ КП. Наприкінці зустрічі о. Андрій відповів на питання майбутніх філологів та журналістів.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео