У Національному заповіднику "Батьківщина Тараса Шевченка" митрополит Іоан очолив міжконфесійний молебень за Україну

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.50 [1 Голос]

6-го жовтня на Черкащині у селі Моринці на території Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” відбувся міжконфесійний молебень за Україну.

Молитву очолив митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Архіпастирю співслужив єпископ Богдан Дзюрах — секретар Синоду єпископів УГКЦ. У молитві брали участь: Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, представники Мінприроди та Міносвіти, Черкаської ОДА та громадськість. Також учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника матері Тараса Шевченка та до погруддя Тараса.

Також цього дня у Моринцях стартувала загальнонаціональна екологічна акція «Дуби Шевченка єднають Україну». Учасники заходу висадили саджанці, які проросли із жолудів дубів, що зростають на Чернечій горі у Каневі.

«Більше року тому біля підніжжя Чернечої гори наша акція «Посади дерево миру» наповнилася новим змістом. Це наштовхнуло нас на думку вийти із загальнонаціональною ініціативою, щоб у кожному населеному пункті з’явився нащадок правічних дубів, які росли ще за життя Тараса. Символічно, що нашу акцію ми розпочинаємо саме з Моринців – місця, куди, напевно, найбільше прагнув за життя повернутися Кобзар», – зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Частину паростків із малої Батьківщини Кобзаря учасники акції повезуть на Донеччину, Львівщину, Київщину, Херсонщину, Чернігівщину, Вінниччину та Полтавщину, щоб висадити їх там.

Також в рамках акції Остап Семерак відвідав с. Будище Звенигородського району, де до цього часу збереглися три унікальні дуба, які бачив Тарас Шевченко. Тут Міністр екології разом із учнями Лисянського шкільного лісництва зібрав нові жолуді на насіння, яке разом із саджанцями представники Мінприроди відразу передадуть до Хорольського ботанічного саду на Полтавщині, щоб продовжити цю ініціативу у наступні роки.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео