Капелан благословив випускників кафедри військової підготовки ЧНУ, які склали Присягу на вірність народу України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Кафедра військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відсвяткувала перший випуск.

31 липня 2018 р. на базі однієї з військових частин у місті Черкаси 96 хлопців і дівчат урочисто склали Присягу на вірність українському народу. Зробили це в присутності рідних та друзів. Розділили з ними радість і директори навчально-наукових інститутів, де вони отримують цивільну спеціальність.

За два роки навчання в Черкаському національному студенти опанували стройові прийоми та Статути Збройних Сил України, тактичні прийоми ведення бойових дій, вивчили новітні зразки військової техніки та зброї, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу. Випускники кафедри військової підготовки мали змогу під час польових виїздів удосконалювати свої навички з вогневої підготовки, топографії, експлуатації бронетанкової техніки та озброєння, військової психології. Практичні заняття допомогли студентам успішно скласти підсумкові державні іспити та здобути військову спеціальність. Тепер після складання Присяги наказом Міністра оборони України їм буде надано первинне військове звання молодший лейтенант запасу.

З благословення Голови Синодального управління військового духовенства митрополита Іоана (Яременка) у торжественних заходах брав участь військовий священик Володимир Штокало. Отець Володимир привітав випускників із знаковою в їхньому житті подією, благословив їх на благу справу служіння Україні та українському народу, а також окропив всіх присутніх на святі освяченою водою.

— Хочу подякувати офіцерам, викладачам кафедри за те, що вони підготували гідне поповнення Збройним Силам України. Особлива вдячність батькам майбутніх офіцерів: ви виховали гарних дітей, патріотів України! — зазначив у своєму вітальному слові ректор університету. Олександр Черевко подякував голові Черкаської обласної державної адміністрації Юрію Ткаченку, голові Черкаської обласної ради Олександру Вельбівцю, військовому комісаріату і особисто полковнику Євгену Курбету, Головному центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України в Оршанці і його начальнику полковнику Дмитру Коцерубі, військовій частині та її командиру, полковнику Олександру Тимошенку за підтримку в створенні військової кафедри в університеті та участь у підготовці майбутніх офіцерів!

Олександр Володимирович переконаний: всі, хто прийняв рішення навчатися на кафедрі військової підготовки, є гордістю та надією нації, адже вони — справжні патріоти та вірні захисники Української держави.

Привітав випускників і заступник Черкаського обласного військового комісара Олег Захаренко:

— Ви отримали базову військову підготовку. Звісно, майстерність треба відточувати на практиці. Але ви повинні усвідомлювати, що здобули престижну професію.

Від імені випускників висловив вдячність ректору, батькам та викладачам Володимир Левченко.

Присягу на вірність українському народові студенти склали з трепетом та хвилюванням. Після урочистого моменту майбутні офіцери запасу крокували військовою частиною під звуки українських військових маршів.

— Навчання на військовій кафедрі, здобуття військового звання — це потреба сьогодення, — зазначає Ірина Ус, яка цьогоріч отримала в ЧНУ диплом бакалавра за спеціальністю «практична психологія». На кафедрі військової підготовки Ірина опанувала фах «командир взводу». — Я не просто здобула військове звання, я сформувалася як особистість, відчула командний дух. Переконана, що військова спеціальність — це додаткові можливості для самореалізації.

Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео