«Під зорею Пінзеля»

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

006

   11 травня 2018 р., з благословення митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, протоієрей Андрій Шиманович, взяв участь у культурно-мистецькому форумі під назвою «Під зорею Пінзеля», який відбувся у приміщенні Черкаського художнього музею, і який було присвячено згадці видатної творчої особистості – скульптора та різьбяра XVIII ст. Іоганна Георга Пінзеля (+1761), а також осмисленню його унікального творчого спадку.

 

Після вступного слова від головного організатора заходу, відомого українського підприємця, мецената, колекціонера та видавця, Тараса Володимировича Демкури, всім присутнім було показано короткометражну документальну стрічку під назвою «Таїна Пінзеля. Від Бучача до Львову», у котрій детально розповідається про сучасний стан спадщини митця та про тих людей, завдяки зусиллям котрих скульптури Пінзеля збереглись до наших днів.

У своєму вітальному зверненні о. Андрій зазначив наступне:

«Мистецька сфера, котра пробуджує в людині естетичні відчуття і зрощує в ній здібність до сприйняття прекрасного, є дуже спорідненою зі сферою християнського богослов’я. Адже ще на початку Біблії ми зустрічаємо тезу про те, що все створене Богом було дуже добрим і гарним (див. Бут. 1:31). Тобто Всевишній є не просто Творцем, Котрий виконав Свій задум щодо створення світу механічно і абстраговано, але Він є Творцем прекрасного, гармонійного і довершеного всесвіту, краса котрого є відбитком і віддзеркаленням краси Пресвятої Трійці. Саме тому споглядання прекрасного є важливою сходинкою на нашому шляху богопізнання, завдяки чому ми неминуче приходимо до усвідомлення величі, премудрості та краси Господа.

У наш час ми нерідко чуємо про відродження духовності, про необхідність одухотворення сучасної людини в нашому переважно секулярному соціально-культурному просторі. І ці заклики є цілком справедливими. Але при цьому ми також повинні пам’ятати і про те, що в духовному житті не може бути жодних різких стрибків угору, і перед тим як одухотворитись, людина повинна принаймні, умовно кажучи, «окультуритись», тобто привчити свою душу до естетичних переживань, навчити себе отримувати насолоду від споглядання видатних витворів мистецтва.

Окрім усього іншого, будь-яке натхнене Богом мистецтво несе в собі неабияку консолідуючу та об’єднуючу роль. Не секрет, що в суспільстві існують люди з різними релігійними переконаннями та світоглядними установками. Між представниками різних конфесій є чимало віронавчальних розбіжностей, специфічних особливостей у розумінні Бога, людини, Одкровення тощо. Але саме витвори класичного мистецтва як ніщо інше мають унікальну здібність долати ці розбіжності. Якщо ми згадаємо про розписи Сікстинської капели Мікеланджело, «Страсті по Матвію» І. С. Баха, «Сім слів Спасителя на Хресті» Й. Гайдна чи скульптури згадуваного нами сьогодні І. Г. Пінзеля, то ці роботи є об’єктивно прекрасними та цінними і для православних, і для католиків, і для протестантів, і навіть для багатьох представників інших релігій. Тому хотілося б побажати, щоб ця чудова багатоетапна мистецька акція стала не тільки естетично збагачуючою, але щоб вона при цьому слугувала ще й потужним об’єднавчим фактором у нашому суспільстві в цей непростий для всіх нас час».

Також на зустрічі виступили дитячі творчі колективи, сформовані з учнів Черкаської музичної школи №5 та Черкаського музичного училища ім. Гулака-Артемовського, котрі порадували усіх присутніх майстерним виконанням класичних творів XVIII ст.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...