ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ 2018 р.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

pasxa2018

Боголюбивим пастирям, і всім вірним

Української Православної Церкви

Київського Патріархату на Черкащині

 

Всечесні отці,

дорогі браття і сестри!

Христос воскрес!

 

   В цьому році православна Церква зустрічає світле Христове Воскресіння напередодні 1030-ліття Хрещення Руси-України.

Святкувати Пасху – це означає всім серцем відчути і пізнати силу й велич Воскресіння Христового. Святкувати Пасху – це всім серцем і всіма помислами дякувати Богу за Його невимовний дар – дар Воскресіння, дар любові. Воскресіння Христа - це непорушна опора, головна основа нашої віри. Своїм Воскресінням Христос показав істинність Свого Божества, правдивість Свого вчення, спасенність Своєї смерті, велич і силу благодатних дарів, даних заснованій Ним Церкві.

Воскресіння Христове дарувало людині повну радість у Бозі. Людині відкрився новий світ святості, істини і блаженства. Людина сподобилася прийняти благодатні дари Святого Духа, дар усиновлення Богом і високе призначення – стати храмом Божим, оселею Святого Духа. «Хіба ж не знаєте, - пише апостол Павло, що ви – храм Божий і Дух Божий живе у вас?» (1 Кор. 3, 16).

Воскресіння Христове сповістило новий напрям життя людини на землі, вона ніби вийшла з вузьких рамок земного існування. Попереду не смерть, не загибель, не знищення, а сприйняття іншого способу буття, «іншого, вічного життя початок».

У Воскресінні Христовому ми одержали священний дар життя. Цей дар докорінно змінює наше ставлення до всього на світі, включаючи смерть. Воскреслий Христос дає нам можливість стверджувати: Смерті немає!» Звичайно, в земному житі ми зустрічаємо смерть віч-на-віч. І колись вона прийде за нами. Але ми віримо, що Своєю власною смертю Христос змінив саму сутність смерті. Він зробив її пасхою, - переходом у Царство Боже, перетворюючи найбільшу з трагедій на остаточну перемогу. Як перша людина зробила нас причасниками смерті, так Христос створив нас співучасниками Свого Воскресіння. Ось чому наприкінці пасхальної утрені Церква проголошує: «Воскрес Христос, - і життя торжествує! Воскрес Христос, - і мертвих більш нема!»

У Воскресінні Христовому обітниця спасіння стала дійсністю. «Бог, багатий милістю, з великої Своєї любові, якою нас полюбив, і нас, мертвих за злочини, оживотворив із Христом, - благодаттю ви спасенні, - і воскресив із Ним, і посадив на небесах у Христі Ісусі, щоб у майбутніх віках явити безмірне багатство благодаті Своєї у благості до нас у Христі Ісусі. Бо благодаттю ви спасенні через віру, і це не від вас, це – Божий дар» (Еф. 2, 4-8).

Дар благодаті, одержаний нашим народом при святому Хрещенні 1030 років тому у дніпровських водах біля Києва, завжди давав людям розуміння життя як того, чого від нас хоче Бог, життя, як виконання Його Божественної волі. Ми не можемо залишатися бездіяльними і, більше того, байдужими до розвитку й удосконалення нашого суспільства. Ми, послідовники Христа, всіма силами повинні сприяти зміцненню духовно-моральних основ як в особистому, сімейному, так і в суспільному житті нашого народу, а особливо у викоріненні такого гріховного явища, як корупція.

В теперішній тяжкий час, коли на землю Українську зазіхає ворог, Воскресіння Христове вселяє в наші серця велику надію. Воно дає нам мужність і силу перемагати смуток і тугу. Воскресіння Христове з’єднує живих і померлих в єдину родину, адже у Бога немає мертвих – всі живі. Тому ми боремося з гріхом, прагнемо до моральної чистоти і святості. Всім нам, а особливо нашим воїнам бажаю мужності, терпеливості, братерського духу і готовності по заповіді Божій «покласти душу свою за друзів своїх». Цього ж зичу і всім військовим священикам, які перебувають в ці пасхальні дні у бойових підрозділах Збройних Сил України, Національної гвардії та Прикордонної служби України. Підносячи молитви воскреслому Христу, будемо просити Його, щоб Він послав Україні нашій духовне оновлення, дарував силу і благословив усіх нас справедливим миром у вільній державі, бо Йому належить честь і поклоніння на віки віків. Амінь.

Воістину Христос воскрес! Амінь.

Пасха Христова

2018 р

м. Черкаси

Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео