Освячення Музею українського рушника в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

010

   23 березня 2018 р. на запрошення директора університетського Музею українського рушника, доктора філологічних наук, проф. Н. М. Ярмоленко, настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрій Шиманович, звершив освячення музею, котрий, не маючи жодних аналогів на Черкащині, ось вже протягом багатьох років допомагає всім бажаючим доторкнутись та зануритись у побутову культуру наших далеких предків. На чині освячення були присутні представники як студентства, так і професорсько-викладацького складу ЧНУ ім. Богдана Хмельницького.

 

У своєму вітальному слові о. Андрій наголосив на важливості подібних історико-культурних осередків для поступового процесу формування та укріплення національної ідентичності у представників студентської молоді, підкреслив неабияку значущість експозиції в унаочненні для наших сучасників побутових історичних реалій життя українців попередніх століть, а також побажав представникам студентства не забувати про те, що саме зараз вони мають найкращий період життя для активної побудови власної особистості та формування свого світогляду. Після завершення освячення о. Андрій та керівництво Музею обмінялись взаємними подарунками у вигляді образів Пресвятої Богородиці.

Окрасою Музею українського рушника є не лише ткані й вишивані рушники, яких більше тисячі, а й народні вишивані картини, чоловічі, жіночі та дитячі вишиванки, прядки, елементи ткацьких верстатів, народна кераміка, предмети побуту, а також мальована скриня, колиска, сани тощо.

Ідея створення Музею рушника належала викладачці університету, доктору культурології, С. А. Китовій, яка в 1991 р. започаткувала збирацьку роботу в галузі декоративно-вжиткового мистецтва в інституті української філології, тоді ще на філологічному факультеті Черкаського педагогічного інституту.

Щороку Музей українського рушника відвідують тисячі гостей із України, близького й далекого зарубіжжя, серед яких майбутні першокласники й учні загальноосвітніх шкіл, студенти Черкаського національного університету та інших навчальних закладів, професорсько-викладацький склад університету, спеціалісти-етнографи й фольклористи, учасники міжнародних і всеукраїнських конференцій, чиновники різних рангів тощо.

Керівництво вузу та директор Музею українського рушника щиро запрошують всіх бажаючих відвідати експозицію, а також активно долучитися до справи поповнення її новими експонатами!

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...