Утреня з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.67 [3 Голоса (ів)]

IMG 4907

   21 березня 2018 року ввечері, напередодні четверга 5-ї седмиці Великого посту, митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан звершив утреню з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Черкаси. Також за богослужінням читалось житіє преподобної Марії Єгипетської. Архіпастирю співслужило соборне духовенство.

 

Понад тисячоліття Свята Церква через Покаянний канон преподобного Андрія Критського відкриває людям глибину каяття. Цей канон можна описати як розчулений плач, що виявляє всю безодню гріха. Проникливі слова торкаються душі християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі Біблійні образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа та Церкву.

Великим цей канон називається головним чином за свою обширність. Якщо інші канони складаються із 30-ти тропарів, то Канон преподобного Андрія Критського складається з 250-ти.

Святі отці називають покаяння початком і головною умовою духовного зростання. Це шлях переміни гріховного способу мислення і життя в цілому. Пройшовши його і очистивши себе покаянням від гріховної скверни, людина зустрічає Христове Воскресіння разом з Христом, з’єднавшись з Господом для вічного блаженного життя.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео