«Тарас Шевченко: релігійний вимір» Лекція-бесіда в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

15 березня 2018 р. настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрій Шиманович, провів лекцію на тему «Тарас Шевченко: релігійний вимір», котра відбулась у приміщенні Наукової бібліотеки Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

 

На заході, що відбувся в рамках святкування 204-й річниці з дня народження великого Кобзаря, були присутні як деякі викладачі вузу, так і представники студентської молоді, зокрема, вихованці Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій, а також Навчально-наукового інституту історії та філософії.

Протягом лекції о. Андрій розповів про деконструкцію видатними сучасними шевченкознавцями застарілої радянської міфологеми про удаваний «атеїзм» Шевченка, дослідив перекладені ним псалми Давида і старозавітні пророчі книги (Ісаї, Єзекіїля і Осії), а також детально розкрив причини негативного ставлення Шевченка до тої історичної форми Православ’я, у контексті котрої проходило життя Кобзаря, проаналізувавши такі твори письменника як «Причинна» (1837), «Кавказ» (1845), «Єретик» (1845), «Сон» (1844), «Неофіти» (1857), «Світе ясний» (1860), листування і «Щоденник» Шевченка, котрий той вів з червня 1857 р. по березень 1858 р.

Крім того, настоятель університетського храму зробив особливий акцент на спорідненості шевченкового антропоцентризму і його постійного болю за долю простої людини із євангельським гуманізмом та Христовим вченням про любов до ближнього, що лежить в основі усіх християнських морально-етичних норм та положень.

За основу лекції було взято працю митрополита Іларіона (Огієнка) «Релігійність Тараса Шевченка», фундаментальну монографію проф. В. І. Пахаренка «Шевченко як геній», деякі дослідження Д. І. Чижевського, а також тематичні матеріали останніх років, котрі мають публіцистичний характер і котрі можна знайти на просторах всесвітньої мережі.

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео