Митрополит Іоан привітав професорсько-викладацький склад та студентів ЧДТУ із 58-ою річницею навчального закладу

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

Шановний Олег Олександрович,

члени професорсько-викладацького складу ЧДТУ,

представники студентства!

У ці святкові дні, коли весь чисельний студентсько-викладацький склад ЧДТУ відзначає 58-му річницю з дня заснування цього чудового навчального закладу, дозвольте щиросердно привітати всіх вас із офіційним Днем Черкаського державного технологічного університету, котрий, безумовно, є одним із найдостойніших та найпотужніших навчальних закладів Черкащини.

 

У своєму вітальному зверненні я не можу не зробити особливого акценту на тому, що сьогодні і перед сферою світської освіти, і перед церковною педагогікою стоїть спільна глобальна мета, котра полягає у активному духовно-інтелектуальному просвітництві молоді, а також у супротиві згубним процесам духовного зубожіння суспільства, котре повільно, але впевнено поступово втрачає багатосотлітні моральні орієнтири, які в усі часи були основною запорукою благополуччя, стабільності, миру та процвітання людства.

З давніх-давен Свята Православна Церква була послідовною прихильницею справи просвітництва та різнобічного розвитку особистості, а православні монастирі, як відомо, були не тільки носіями високої духовної культури, але й осередками освіти, письменництва, літописання тощо. Навіть на сторінках Святого Письма ми знаходимо велику древню та непорушну істину про те, що «перевага мудрості над нерозумством є такою ж, якою є перевага світла над темрявою» (Еккл. 2:13).

Двотисячолітній та сучасний досвід Церкви Христової красномовно свідчить про те, що наукове та релігійне світосприйняття не тільки не протирічать одне одному, як це стверджувала в свій час антирелігійна радянська пропаганда, але вони можуть абсолютно органічно та гармонійно поєднуватись у світогляді сучасної, мислячої, високоосвіченої та водночас глибоко віруючої людини. І саме молоді люди із подібним світоглядом, які мають достойний інтелектуальний рівень та християнську ієрархію цінностей, можуть стати найнадійнішим фундаментом для подальшої розбудови нашої спільної Батьківщини.

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео