Прот. Андрій Шиманович взяв участь в університетських урочистостях

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

001

  6 березня 2018 р. в оновленій актовій залі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького відбувся урочистий концерт під назвою «Найчарівнішим українкам!», під час котрого отримували привітання представниці прекрасної статі ЧНУ.

 

У святкових заходах взяли участь: керівництво вузу, члени професорсько-викладацького складу, представники студентства, а також настоятель університетського храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, протоієрей Андрій Шиманович. У своєму вітальному слові о. Андрій зазначив:

«Сьогодні нерідко доводиться чути звичний, але хибний стереотип про те, що християнство начебто є виключно патріархальною релігію, і що церковне середовище буцімто пригнічує жінку, не даючи їй змоги в повній мірі розкрити себе і реалізувати всю палітру власних талантів. Але якщо ми неупереджено поглянемо на історію виникнення та розвитку християнства, то ми змушені будемо визнати очевидний історико-богословський факт: саме християнство дві тисячі років тому нагадало людству про принципову рівність перед Богом будь-якої людської істоти будь-якої статі, і саме тому в сучасних країнах, що належать до християнської цивілізації, жінка має змогу на рівні з чоловіками реалізовувати себе на найвищих щаблях суспільного життя.

Тим не менш, в наш час ми все ще нерідко чуємо про ганебні середньовічні прояви упередженого, несправедливого ставлення та банального чоловічого шовінізму по відношенню до жінок у різних сферах нашого життя. І саме тому мені хотілося б побажати всім вам, шановні представниці університетського жіноцтва, щоб повага, турбота, піклування та шанобливе ставлення з боку чоловіків на вашу адресу було не тільки яскравою і приємною родзинкою і прикрасою того чи іншого святкового календарного дня, а щоб подібне ставлення з боку чоловіків раз і назавжди стало невід’ємним надбанням кожного без виключення дня вашого життя».

Також варто зазначити, що святковий концерт вразив всіх присутніх професійністю та високою майстерністю численних університетських та міських творчих колективів. Із мистецькими дарунками виступили ансамбль бального танцю «Алегро», чоловічий квартет «Орфей» Черкаського міського будинку культури імені І. Кулика, шоу-балет «Анфас» (м. Черкаси), маестро Микола Євпак, Владислав Придатченко та інші щедро обдаровані Богом творчі колективи та особистості. Крім того під час заходів пройшла виставка чудових експонатів Музею українського рушника під назвою «Вишивана магія жіночої душі».

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео