Всеукраїнський з’їзд православної молоді

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

003

   3-го лютого 2018 р., з благословення Його Високопреосвященства, митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, керівник Молодіжного відділу Черкаської єпархії УПЦ КП, прот. Василь Паплик, та настоятель храму на честь святих рівноапостольних Кирила і Мефодія м. Черкаси, прот. Андрій Шиманович, взяли участь у відкритті та подальшій роботі Всеукраїнського з’їзду православної молоді, котрий за усталеною традицією відбувся в стінах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва.

 

Цього року спілкування православної молоді та працівників єпархіальних молодіжних відділів УПЦ КП переважно було зосереджене навколо заявленої теми зборів, котра звучала як «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української держави». Інші релігійні традиції та християнські деномінації на з’їзді були представлені знаними суспільно-релігійними діячами України, серед котрих були: голова Духовного управління мусульман України шейх Ахмед Тамім, відомий єврейський громадський діяч, а також учасник дисидентського та правозахисного руху часів СРСР Йосип Зісельс, котрий представляв юдаїзм, вікарний священик римо-католицької парафії св. Олександра м. Києва о. Артур Томашевський та інші яскраві представники релігійних кіл України.

Секція, модераторами якої були священики Черкаської єпархії, мала назву «Православні та протестанти. Консерватори та ліберали віри» і зібрала чималу кількість зацікавленої та небайдужої молоді. Під час роботи цієї секції о. Андрій Шиманович провів з усіма присутніми лекцію-бесіду, у котрій розкрив наступні суміжні підтеми:

- Релігійна плюральність сучасного українського суспільства.

- Інтелектуальні традиції православ’я та протестантизму.

- Соціально-політичні вчення, притаманні цим двом християнським конфесіям.

- Гіперконсерватизм та відкритість як дві діаметрально протилежні моделі релігійного світосприйняття.

- Патріотизм у світлі текстів Святого Письма.

- Заполітизованість та радикальна аполітичність як два світогляди, рівновіддалені від нормативної біблійної традиції.

- Припустимість та неприпустимість нейтралітету в контексті радикальних соціально-політичних викликів сучасності.

- Онтологічна несумісність християнства та будь-яких проявів тоталітаризму.

- Сповідники віри перед лицем політичної диктатури та деспотизму: свт. Іоан Золотоустий, свт. Амвросій Медіоланський, Дитріх Бонхеффер.

- Перспективи подальшого співіснування православ’я та протестантизму зі збереженням власних традицій у поєднанні з відкритістю до інших.

Після завершення лекції о. Василь Паплик дав розгорнуті, ґрунтовні та вичерпні відповіді на всі ті чисельні питання, котрі цікавили православну молодь, а також подякував усім присутнім зі їхню активність та небайдужість до піднятої проблематики.

Прес-служба Черкаської єпархії УПЦ КП

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...