РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЧЕРКАСЬКОГО І ЧИГИРИНСЬКОГО ІОАНА

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]

rozhdestvenskaya ikona

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

МИТРОПОЛИТА ЧЕРКАСЬКОГО

І ЧИГИРИНСЬКОГО

ІОАНА

боголюбивим пастирям та всім вірним

Української Православної Церкви

Київського Патріархату

на Черкащині /2018 рік/

 

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ, СЛАВІМО ЙОГО!

 

   Ми завжди з великою радістю зустрічаємо свято Христового Різдва. Для нас, християн, це свято має винятково велике значення. Воно полягає в тому, що Син Божий зійшов на землю і з¢єднав Своє Божественне життя з нашим людським життям. “Бо так Бог полюбив світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне” (Ін. 3,16). Відкриттям для нас стало те, що Спаситель наш Ісус Христос є істинний Бог і істинна людина.

Як же виявив Себе Ісус Христос у людській іпостасі і в якому вигляді постає Він перед нашим духовним поглядом. Євангелісти особливо підкреслювали Його непохитну цілеспрямованість творити волю Небесного Отця як Свою місію. В своїх промовах Ісус Христос постійно повторював: “Прийшов бо Син Людський знайти і спасти, що загинуло” (Лк. 19,10); “Я прийшов прикликати не праведників, але грішників до покаяння” (Мф. 9,13); “Син Людський не для того прийшов, щоб Йому служили, а щоб послужити і віддати душу Свою на спасіння багатьох”(Мф. 20,28; Мк. 10,45).

У Своєму суспільному житті Ісус Христос ніколи не роздумував, не вагався в нерішучості і не відмовлявся від Своїх слів або дій. Такої ж твердої та цілеспрямованої волі Він вимагає і від Своїх учеників. “Хто поклав руку свою на рало і озирається назад, не придатний для Царства Божого”, говорив Він (Лк. 9,62). Свій особистий спосіб дій Господь хоче вкоренити в душі учеників.

Його особистість і життя є ідеал єдності й світлості, повної ясності і правди. Він з такою переконливістю виявив Свою правду, прямоту й силу, що навіть вороги Його не могли не визнати цього. “Учителю, ми знаємо, що Ти справедливий і не прагнеш будь-кому догодити” (Мк. 12,14). У цій єдності, чистоті й святості Ісуса Христа починається Його боротьба проти фарисеїв, проти всіх представників фальшивого, облудного, вигаданого, проти всього нещирого у віруванні і житті. Звідсіля Його путь вела безпосередньо до голгофського хреста. Він завжди лишався правдивим і вірним Собі в служінні Отцю Небесному.

Основою духовного образу Ісуса Христа є любов до людей. Його любов – не просто вчення, а життя і навіть страждання і смерть разом з людьми. Ісус Христос не тільки бачить потреби людини і думає про те, як їй допомогти. Він проникається цими потребами для того, щоб узяти їх на Себе. Любов Ісуса Христа розширює межі Його власного серця, щоб прийняти в нього інших. Ці “інші” – насамперед бідні, хворі і грішні. Тому Він так охоче буває серед них. Своїми браттями Він називає найменших серед людей, знедолених, тих, що зазнали нещастя в житті. Він усвідомлює Себе внутрішньо пов¢язаним з їхньою долею, тому вважає за особисто Йому вчинене те, що зроблене найменшому з його братів (Див.: Мф. 25,40). Незадовго до Своїх страждань, перед початком пасхальної трапези, Він, як слуга, як раб, схиляється перед учениками на коліна, щоб омити їм ноги. І коли потім Він благословив хліб і вино, в Ньому з¢явилася внутрішня потреба сприйняти в Свою особистість, в Своє життя і смерть усю безліч людей, їхні гріхи й горе, щоб освятити людину. Їжте і пийте! Це Моє тіло, яке за вас ламається. Це Моя кров, яка за вас проливається. З бідними Він хоче бути бідним, з гнаними – гнаним, зі спокушуваними бути спокушуваним, щоб подолати спокуси, з помираючими - розіп¢ятим, щоб подолати страх смерті і саму смерть! Він хоче прийняти в Себе і в Собі нести все людське горе, бо Він один спроможний його подолати. В цьому спасенний подвиг Ісуса Христа, де Його любов до грішного людства спалахує, як любов Спасителя, котрий не засуджує а звільняє і робить справді свобідною людину.

Ми маємо вільну державу і можемо свобідно молитися на рідній мові, знати свою історію та будувати своє майбутнє. Це також є дар Божий і Українська Православна Церква Київського Патріархату постійно виховує своїх вірян у дусі любові до цього дару Божого, закликає захищати свободу і незалежність. Але також маємо сусідню державу, православна церква якої не визнає ні існування українського народу ані самої держави Україна, а тому всіляко підтримує зазіхання Кремлівської влади на територіальну цілісність та саме існування такого народу, як українці. Особливо це проявилося у співпраці духовенства цієї церкви на території Україні з проросійськими бойовиками, у їхній підтримці окупації Криму російськими військами та агресії на сході України. Кожен, хто ототожнює себе з цією церквою, також розділяє їхній сумнів у тому що є такий народ, як українці, і має право на буття така держава, як Україна. А якщо сумнівається – то вже переможений ворогом і уподібнюється рабові, котрий готовий у будь-яку мить відмовитися від дару Божого – держави та свободи.  Тому наша церква неодноразово закликала і зараз закликає вірян та духовенство Української Православної Церкви Московського Патріархату відійти від підпорядкування Москві та об¢єднатися з Київським Патріархатом з метою утворення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Це прискорить звільнення України від агресора та примножить в нас любов.

У цей день сердечно вітаю всіх вас, любі у Христі пастирі, дорогі браття і сестри, зі святом Різдва Христового. Також вітаю з цим святом працівників органів обласної та районних адміністрацій, обласної, районних, міських та сільських рад, Українське козацтво, співробітників силових відомств Черкащини та військовослужбовців. Нехай Господь наділить всіх вас мудрістю у керуванні Черкаським Краєм, у вирішенні різноманітних життєвих проблем на Радість Богові та на добробут народові.

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, що від Діви Марії народився задля нашого спасіння, нехай буде з усіма нами! Амінь.

 

Христос народився, славімо Його!

Іоан, митрополит

Черкаський і Чигиринський

Різдво Христове

2018 рік, м. Черкаси

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...