На Черкащині 7-9 липня відбувся фестиваль нескореної нації "Холодний Яр"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

На Черкащині 7-9 липня відбувся фестиваль нескореної нації "Холодний Яр"

Центром фестивального життя України 7-9 липня стало село Грушківка Кам’янського району. Тут уже втретє відбувався масштабний фестиваль "Холодний Яр". Протягом трьох днів учасники фестивалю мали змогу послухати виступи українських гуртів, подискутувати з відомими політиками та громадськими активістами, стати слухачами літературних читань, а також насолодитись природою Холодного Яру.

Цього року на фестиваль приїхали близько восьми тисяч гостей з різних куточків України.

На запрошення організаторів фестивалю на літературній локації виступив голова Синодального управління військового духовенства УПЦ КП митрополит Іоан (Яременко). Архіпастир розповів про діяльність СУВД, а зокрема про служіння військових священиків у зоні АТО. Про своє священиче служіння в зоні АТО присутнім розповів військовий священик протоієрей Володимир Гладковський. 

Також на локації "Малярове джерело" учасники фестивалю могли поспілкуватись із головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, колишніми народними депутатами Іриною Фаріон, Юрієм Сиротюком та Олегом Тягнибоком, представниками Інституту національної пам’яті Павлом Подобєдом та Володимиром Тиліщаком, письменником Василем Шкляром, поетом Юрієм Руфом, головою громадської організації «Сокіл» Юрієм Черкашиним (Чорнотою) тощо.

– Цей фестиваль дуже атмосферний, – говорить очільник Черкаської області Юрій Ткаченко. – І мені приємно, що з кожним роком його учасників усе більшає. Причому тут люди різного віку з різних куточків України. Ми зі свого боку поліпшуємо умови для фестивальників і робитимемо це надалі. Із проведенням цього заходу нам допомагають благодійники. Оскільки одного бюджетного фінансування бракує. Патріотичне виховання, такі об’єднавчі заходи дуже потрібні. Ми формуємо нове покоління українців.

Уже традиційно організаторами фестивалю виступили громадські організації "Сокіл", «Національний Альянс» і «Самооборона Майдану Черкащини». Захід відбувся за підтримки Черкаської облдержадміністрації, а також Міністерства молоді та спорту України.

Як і у попередні роки, фестиваль був безкоштовним для учасників, а також безалкогольним. Не змінилася й мета фесту – благодійний збір коштів для допомоги військовим. Цьогоріч спільно з фестивальниками організаторам вдалося зібрати 60 тисяч гривень. Їх на сцені фесту було передано батальйону ім. Кульчицького. Кошти підуть на обладнання автомобіля швидкої допомоги.

– Основний посил нашого фестивалю – просвітництво. Ми хочемо показати наші історію, культуру, традиції. З огляду на ці три роки хочу сказати, що наш фестиваль, люди, які сюди приїжджають, події тут – це така собі модель ідеальної української України. Такою вона має бути. Щороку учасники фестивалю своєю активністю мотивують нас на проведення фесту наступного року, – зазначає голова організаційного комітету Фестивалю нескореної нації "Холодний Яр" Зоя Бойченко.

joomlamodniyportal.ru

Джерело: infomist.ck.ua 
© infomist.ck.ua


Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...