У Холодному Яру розпочали насипати Курган Козацької Волі і Військової Слави

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

 

Дубовий хрест і місце під Курган Козацької Волі і Військової Слави на горі поблизу хутора Буда в Холодному Яру 29 квітня освятив митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан із священиками Черкаської єпархії.

Одразу після освячення духовенство, а також козаки і воїни-атовці з усіх куточків України (був і видатний письменник сучасності, прозваний “батьком українського бестселера” Василь Шкляр з дружиною) насипали перші пригоршні землі. Тепер всі, хто приїжджатиме у Холодний Яр, матимуть змогу привести із свого дому на Курган жменю землі та долучитися до спорудження святині.

 

Ініціатива отамана Вільного козацтва Холодного Яру Олега Островського знайшла відгук у багатьох – незалежно від того, до яких козацьких формувань і армійських та добровольчих підрозділів належать, а в одній і тій же “тачанці”-Ніссані” на горі, де закладався курган, можна було бачити екіпаж з “Айдару”, “Азову” і Армії Яроша.

 

У промовах до зібрання і владика Іоанн, і Олег Островський підкреслювали необхідність єднання українців перед лицем спільного ворога – у цьому, власне і символізм кургану, який протягом найближчих п’яти років має постати на горі з хрестом на вершині. Хрест матиме висоту понад 70 метрів, а пропозиції щодо того, яким він має бути, нададуть професійні архітектори. 

Джерело: Газета "Козацький край"

 

 

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео