На Чигиринщині освятили криницю отамана Холодноярських повстанців

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Криницю Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака 29 квітня освятили в його рідних Мельниках. Благословив історичне місце та освятив криницю митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.

Колодязь на цьому місці був віддавна. І саме до нього привезли тіло загиблого провідника повстанського руху з Креселецького лісництва, куди отамани Холодного Яру збиралися, щоб визначити дату виступу проти Радянської влади. Тут, біля криниці, понівечене тіло Василя Чучупака впізнала мати.

Місцеві жителі опікуються криницею: очищають, опоряджують. У цьому їм допомагають і обласна влада, і меценати. Не так давно джерело почистив житель Суботова.

– Ця вода напувала українців і століття, і декілька століть тому, – зазначив владика Іоан. – Це – вода Холодного Яру, Чигиринщини, вільного козацького роду. Вода з освяченої криниці, яка носить ім’я Василя Чучупаки, буде нагадувати кожному, що ми п’ємо з того єдиного джерела, що об’єднує всіх українців задля розбудови вільної і неподільної України.

Відпили благословенної води й обласні владці. За словами першого заступника очільника Черкащини Віталія Коваля, криниця, яка віками єднала народ, давала наснагу для боротьби та спротиву, тепер даватиме сили й боже благословення сучасним бійцям.

– Історія Холодного Яру сповнена трагічними подіями, – зауважує посадовець. – Та вона ж є для нас усіх взірцем незламності духу. Цьогоріч, відзначаючи 100-річчя Української революції 1917-1921 років, наново переглядаємо сторінки нашої історії, щоби нагадати про героїзм минулого та ті виклики, які ставить перед нами сьогодення.

Джерело: Сайт Черкаської ОДА

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео

НАША КНОПКА

Інформаційне управління Черкаської єпархії

 
 
ioan2018 Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН

   Митрополит Черкаський і Чигиринський ІОАН, (в миру Олег Васильович Яременко)...

Читати далі...