Пам’ятний знак «Чорним запорожцям» відкрили в Золотоноші

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Пам’ятний знак «Чорним запорожцям» відкрили в Золотоноші 29 квітня. Розташований він на місці бою, де українці здобули блискучу перемогу над московськими більшовиками.

 

Цей бій 15 лютого 1920 року під мурами старовинного Свято-Успенського собору та на кризі річки Золотоношки став фактично крайньою точкою Першого зимового походу. Наступного дня війська армії УНР отримали наказ полишити Лівобережжя та відвернути на захід – місію переможного походу було виконано.

Освятив пам'ятник митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан.  

 – Рік тому в Черкасах ми відкривали монумент «Борцям за волю України», – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Аби вшанувати всіх наших героїв минулого та сьогодення. Сьогодні ми увіковічуємо ще одну сторінку нашої героїчної історії. Це важливо, передовсім, для наших дітей – аби знали та пам’ятали історію свого народу. До переможного бою тут, «чорні запорожці» пройшли через всю сучасну Черкащину, звільняючи її міста та села від більшовиків. Чи не аналогічне зараз на Сході? Де наші бійці відвойовують назад у ворога кожен сантиметр української землі. І обов’язково їм це вдасться! Я вірю! 100-річчя Української революції Черкащина зустрічає, повертаючи краю славні імена героїв, на подвиги яких варто рівнятися сучасним українцям.

За відданість Батьківщині й українському народу очільник області вручив бійцям і волонтерам почесні відзнаки «Холодний Яр».

Джерело: Сайт Черкаської ОДА

joomlamodniyportal.ru

Книги

books228577dtg3 middle

НОТИ

Аудіо

audio

Відео